مراقب سایت های جعلی پیش ثبت نام خودرو باشید

به گزارش ارک خبر: رئیس پلیس فتای استان به شهروندان هشدار داد، مراقب شگرد کلاهبرداران سایبری به بهانه پیش ثبت نام خودرو از طریق سایت و لینک های جعلی باشند.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: کلاهبرداران با طراحی و ساخت لینک و صفحات جعلی و هدایت متقاضیان به ورود و ثبت نام، اطلاعات شخصی و بانکی آنان را دریافت و از این طریق اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب آنها می کنند.

وی افزود: متقاضیان خودرو غیر از سایت های رسمی و مورد تایید خودرو سازان که شامل www.saipacorp.com و www.ikco.ir می باشد از ورود به سایت های متفرقه و ناشناس خودداری کنند.

وی عنوان داشت: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ورود به سامانه ها به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در شبکه های اجتماعی معرفی شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: شهروندان صرفاً به سامانه‌های اعلام شده مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنند، چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه سرقت اطلاعات هویتی و برداشت غیر مجاز از حساب را فراهم آورد، همچنین در صورت ورود به درگاه های جعلی هرچه سریعتر برای تغییر رمز دوم کارت اقدام کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درخصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا