دستور ویژه برای رصد درختان در معرض آسیب در اصفهان/ شهروندان وضعیت درختان خطرآفرین را به ۱۳۷ گزارش کنند

شهردار اصفهان خبر داد:

دستور ویژه برای رصد درختان در معرض آسیب در اصفهان/ شهروندان وضعیت درختان خطرآفرین را به ۱۳۷ گزارش کنند

 

شهردار اصفهان گفت: متاسفانه به دلیل وزش بادهای شدید طی روزهای گذشته، شاهد سقوط برخی درختان در شهر اصفهان بودیم که باعث نگرانی و ناراحتی شهروندان شده است.

به گزارش  ارک خبر، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه سلام اصفهان، با بیان اینکه در روزهای گذشته با وزش شدید بادهای بهاری مواجه بودیم که متاسفانه شاهد افتادن برخی درختان در برخی نقاط شهر بودیم و این مسئله موجب نگرانی مردم شده است، اظهار کرد: این موضوع علت های مختلفی دارد. تداوم خشکسالی طی چندین سال متوالی و جاری نبودن آب در زاینده رود و مادی های شهر یکی از علل مهم آن است که موجب ضعیف شدن درختان و افزایش پوکی از داخل و آسیب پذیر شدن در برابر آفات و دیگر مشکلات شده است.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۷ با تلاش و زحمت فراوان، فضای سبز شهر، حفظ و آبیاری شد و درختان زنده ماندند، گفت: جاری بودن آب در زاینده رود و حقابه شهر اصفهان موضوعی است که همواره مورد تاکید ما بوده و شهرداری به عنوان نماینده شهر مطالبه گر جدی این مسئله است.

شهردار اصفهان افزود: با این حال شهرداری موظف است برای حفظ سلامتی مردم و نشاط شهر، وضعیت درختان را رصد کند و اگر نیاز به قطع درخت خطرآفرینی بود سریعا اقدام کند، به همین دلیل هفته گذشته دستور ویژه ای برای رصد درختان در معرض آسیب و قابل شناسایی با تکنولوژی نوین و سایر روش ها صادر کردم. باید توجه کنیم همه درختانی که افتاد، معیوب نبود و دلایل دیگری هم برای سقوط درختان وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

وی بیان کرد: امروز شنبه است و قرار بود در شنبه های خلاق از نظرات مردم برای حل مشکلات استفاده کنیم، از همه شهروندان درخواست می کنم در این موضوع درختان هم مشارکت و اعلام نظر کنند تا مشکلات حل شود. ضمنا اگر هر شهروندی در سطح شهر احساس کرد درختی در معرض سقوط قرار دارد و خطرآفرین است این موضوع را سریعا به ۱۳۷ اعلام کند تا شهرداری نسبت به حل مسئله ورود کند.

نوروزی افزود: مهلت صدور پروانه ساختمانی با نرخ سال ۹۸ تا ۱۵ خردادماه است اما چون تا ۱۵ خرداد با چندین تعطیلی مواجه هستیم، برای کمک به مردم تصمیم گرفتیم، متقاضیان پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه کنند، محاسبات اولیه و تسویه حساب خود را انجام دهند و نسبت به سایر امور مربوط به شهرسازی و دریافت پروانه تا سه ماه آینده فرصت دارند.

وی تاکید کرد: مردم با مراجعه به شهرداری و پر کردن فرم تعیین شده و تسویه حساب مالی، قادر به استفاده از نرخ سال ٩٨ تا ۱۵ خرداد هستند.

شهردار اصفهان تصریح کرد: برخی مردم تقاضای بازگشایی مترو را داشتند، ستاد کرونا با این کار موافقت کرده است و ما هم در هفته گذشته همه ابعاد این موضوع را بررسی کردیم و مقرر شد با رعایت همه پروتکل های بهداشتی توسط مردم در هفته جاری تصمیم نهایی را بگیریم و مترو فعالیت خود را آغاز کند.

وی افزود: چون در چند روز آینده تعطیلی هایی را داریم و احتمال اینکه اصفهان با ورود مسافر روبرو شود، وجود دارد از مردم درخواست می کنم در تعطیلات پیش رو اصفهان را مقصد سفر خود قرار ندهند، هنوز شرایط عادی نشده است و آرزوی ما این است در اولین فرصت با رفع مشکل، میزبان همه گردشگران از همه نقاط مختلف کشور باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا