جذب ۴۲۰۰ حامی برای ایتام اصفهانی در ماه مبارک رمضان

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خبر داد؛

جذب ۴۲۰۰ حامی برای ایتام اصفهانی در ماه مبارک رمضان

در ماه رمضان امسال با وجود محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا ۴۲۰۰ نیکوکار گران‌قدر اصفهانی به جمع حامیان ایتام و فرزندان نیازمند پیوستند.

به گزارش ارک خبر، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه ماه رمضان فرصت گرانبهایی برای افزایش حامیان ایتام و فرزندان نیازمند در اختیار این نهاد قرار می‌دهد، گفت: هر ساله پایگاه های زیادی برای جذب حامی در طرح اکرام توسط کمیته امداد در نقاط مختلف استان و به ویژه در ایام پربرکت قدر برپا می‌شد که متاسفانه امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا تا حدودی از حجم و تعداد فعالیت ها در این زمینه کاسته شد.

زارع ادامه داد: با این وجود در ابتدای ماه مبارک پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir  و سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۳۳۳۳ برای مشارکت غیرحضوری نیک اندیشان اصفهانی در این طرح راه اندازی شد و در دهه سوم ماه مبارک  نیز با فراهم شدن امکان برپایی پایگاه های محیطی بیش از ۱۹۲ پایگاه در ایام شهادت امام علی (ع) در دفاتر و مراکز نیکوکاری این نهاد برپا شد و پایگاه های ویژه ای نیز در لیالی پر برکت قدر به این مهم اختصاص یافت.

وی با چشمگیر ارزیابی کردن مشارکت حامیان جدید در شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، اظهار کرد: ۴۲۰۰ نیکوکار اصفهانی در ماه مبارک رمضان به جمع حامیان ایتام و فرزندان محسنین اصفهانی پیوستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان تعداد فرزندان بدون حامی در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین را تا پیش از این دارای روندی نزولی اعلام کرد و گفت: مشکلات اقتصادی جامعه باعث افزایش خانوارهای تحت حمایت این نهاد و به تبع آن افزایش تعداد فرزندان تحت حمایت در طرح اکرام شد.

وی با اشاره به دستاورهای اجتماعی این طرح، گفت: کمک به این نیازمندان که در سنین حساس و سرنوشت ساز کودکی، نوجوانی و جوانی قرار دارند می تواند به ایجاد بستری صحیح برای ساخت آینده ای به دور از نیازمندی های مادی و فرهنگی برای این فرزندان ختم شود و این مسئله ضرورت توجه بیشتر رسانه ها، فعالان خیر و احسان و چهره های تاثیرگذار فرهنگی و هنری به این مسئولیت اجتماعی را دو چندان می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان مشارکت در این طرح را در هر زمان و مکانی میسر دانست و گفت: بهترین راه مراجعه به دفاتر این نهاد در سراسر استان و مطالعه شرح مختصری از زندگی و مشکلات فرزندان حاضر در طرح و یا مراجعه به پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir و قبول حمایت آنها با پرداخت مبالغ دلخواه در دوره های زمانی منظم است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا