سهم تجارت خارجی منطقه آزاد ارس در صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی افزایش می یابد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در کشور گفت : از این منطقه می توان به عنوان دروازه تجاری کشور با منطقه اوراسیا یادکرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حبیب امین زاده در نشست مشترک با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس افزود : در سال ۹۹ بعلی رغم همه مشکلات بویژه تحریمهای اقتصادی و موضوع کرونا بدنبال تحقق صادرات ۳٫۲ میلیارد دلاری کالاهای غیر نفتی از استان هستیم و در این میان بر ظرفیت منطقه آزاد ارس تاکید شده است .

وی با بیان اینکه طی جلسات گذشته کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان در پی تدوین به موقع برنامه عملیاتی توسعه تجارت خارجی استان با همکاری سازمانهای مختلف و بخش خصوصی هستیم؛ ادامه داد : آمادهایم ضمن دریافت برنامه های محوری منطقه آزاد در سال جهش تولید و توسعه صادرات، برای عارضه یابی موانع توسعه تجارت خارجی برنامه ریزی های لازم را در سطح استان و وزارت صمت اقدام کنیم .

امین زاده از برگزاری نمایشگاه توانمندیهای اقتصادی کشور و استان با همت صاحبان صنایع تولیدی پس از تثبیت وضعیت کرونا خبرداد و اظهارداشت : رونق اقتصادی صنایع داخل منطقه و خارج از آن، با یکدیگر ارتباط تنگاتنگ دارند .

شاسوند معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس نیز در این نشست با اشاره به ۱۲ برنامه این منطقه در سال جهش تولید گفت : این برنامه ها با محوریت تولید، صادرات، سرمایه گذراری و اقتصاد دانش بنیان در حال پیگیری و اجراست .

وی تراز تجاری این منطقه صنعتی را در سال ۹۸ مثبت اعلام کرد و افزود : سال گذشته شاهد صادرات ۵۱۸ میلیون دلاری از این منطقه بودیم که نسبت به سال ۹۷ افزایش صددرصدی داشت .

امین زاده پس از این نشست، به همراه جمعی از مدیران خود، از واحدهای صنعتی پارا پلاستیک ، آذر دستکش و جلفا مهر ارس در محدوده منطقه آزاد ارس بازدید کرد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا