پایگاه اطلاع رسانی فهما بستری تعاملی میان فعالان مسجدی است

محمدپور گفت: نباید تنها برای صدور پیام در پایگاه اطلاع رسانی فهما اکتفا شود، بلکه این فضا می تواند به عنوان بستری تعاملی میان فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد و مخاطبان مورد توجه قرار گیرد.

«محمد محمدپور» در مراسم رونمایی از صفحه استانی پایگاه اطلاع رسانی فهما که در خانه فرهنگ تبریز و با حضور جمعی از مدیران مسؤول کانون های فرهنگی هنری مساجد تبریز همراه بود، اظهار داشت: کانون های مساجد توانسته اند کاکرد، جایگاه و شأن حقیقی مساجد را احیا کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تأکید بر تعامل گسترده مساجد با نسل جوان جامعه خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در رویدادهای مختلف اقدامات ماندگار و ارزشمندی داشته اند، به ویژه در نهضت کمک مؤمنانه توانستند سهم بسزایی در مقابله با ویروس کرونا و دستگیری از نیازمندان و آسیب‌دیدگان این بیماری داشته باشند.

وی با بیان این‌که نیازمند بازتعریف کاکرد کانون های مساجد در دوران جدید پساکرونا هستیم، گفت:  در دوره جدید؛ تحولی گسترده در سبک زندگی مردم ایجاد شده است، از این رو باید با رویکردها و اهداف به‌روز و مطابق با نیازهای روز جامعه فعالیت داشته باشیم.

محمدپور ادامه داد: تهدید ویروس کرونا با تدابیر ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی به فرصتی ارزشمند تبدیل شد که باید استمرار داشته باشد، در این شرایط باید تاب‌آوری در عرصه فرهنگ و هنر را ارتقاء دهیم و به دنبال انعطاف‌پذیری در روش های فعالیت مطابق با شرایط روز جامعه در این عرصه باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که نیازمند ارتقای سطح مهارت های مدیریتی در کانون های مساجد هستیم، گفت: نا گزیر به حضور مؤثر در فضای مجازی و بسترسازی برای فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد نیز هستیم که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان این‌که بهره مندی از دیدگاه نخبگان ضرورتی انکار ناپذیر برای فعالیت های خلاقانه در مساجد است، گفت: نباید تنها برای صدور پیام در پایگاه اطلاع رسانی فهما اکتفا شود، بلکه این فضا می تواند به عنوان بستری تعاملی میان فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد و مخاطبان مورد توجه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا