دستاورد محقق ایرانی برای پیش‌بینی زودتر کرونا

محققان موسسه علوم اعصاب راکفلر دانشگاه ویرجینیا غربی به مدیریت یک محقق ایرانی توانسته‌اند با استفاده از یک مدل انگشتر و هوش مصنوعی کرونا را سه روز زودتر پیش بینی کنند.

دستاورد محقق ایرانی برای پیش‌بینی زودتر کرونا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، محققان می‌گویند حلقه‌های هوشمند «Oura» می‌توانند علائم ابتلا به کرونا را سه روز زودتر پیش بینی کنند.

یکی از چالش‌های جلوگیری از انتشار کووید ۱۹ این است که افراد بدون علامت یا حامل‌ها می‌توانند ویروس را قبل از آنکه بدانند به آن آلوده هستند، منتقل کنند.

در ماه آوریل، محققان موسسه علوم اعصاب راکفلر دانشگاه ویرجینیا غربی (WVU)  به کمک علی رضایی، محقق ایرانی و سرپرست ارشد این مؤسسه و دانشمندان علوم پزشکی WVU با استفاده از حلقه‌های پوشیدنی شرکت اورا و مدل‌های پیش‌بینی هوش مصنوعی مبتلایان به ویروس کرونا را قبل از بروز علائم شناسایی کردند.

اکنون محققان ادعا می‌کنند که پلت فرم دیجیتالی آنها می‌تواند علائم مرتبط با COVID-19 را تا سه روز زودتر با دقت بیش از ۹۰ درصد تشخیص دهد.

این رویکرد مبتنی بر علوم اعصاب است و از شرکت کنندگان می‌خواهد تا استرس، اضطراب، حافظه و سایر بیومتریک‌های روانشناختی و شناختی را در برنامه RNI ردیابی کنند.

حلقه اورا داده‌های فیزیولوژیکی مانند درجه حرارت بدن، تغییر ضربان قلب، ضربان قلب در حال استراحت، تنفس و الگوهای خواب را جمع آوری می‌کند. این برنامه داده‌ها را با مدل‌های هدایت شده هوش مصنوعی ترکیب می‌کند.

علی رضایی مدیر ارشد انستیتو نوروساینس راکفلر (RNI) با همکاری محققان این موسسه گفت: ما احساس می کنیم که این بستر برای محافظت از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در دوره شیوه ویروس کرونا کاملاً ضروری است.

در حال حاضر این پلت فرم توسط بیش از ۶۰۰ متخصص مراقبت بهداشتی در حال آزمایش است و RNI با شرکایی همچون دانشگاه توماس جفرسون و دانشگاه وندربیلت همکاری می‌کند تا از این حلقه در سطح گسترده‌تری استفاده شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا