۳۰۰ مدرسه کانکسی در روستاهای آذربایجان شرقی با اولویت برچیده می‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی با بیان این که ۳۰۰ مدرسه کانکسی در استان وجود دارد، گفت: بعد از مدارس سنگی، مدارس کانکسی در اولویت بعدی قرار دارد.

پیام صدقی ، با بیان این که مدارس کاهگلی از تمام سطح کشور برچیده شده‌اند، اظهار داشت: اگر مدرسه کاهگلی هم در روستایی اگر وجود داشته باشد، تعطیل بوده و استفاده نمی‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی از وجود ۱۰۰ مدرسه سنگی در سطح استان خبر داد و افزود: اداره‌کل نوسازی مدارس استان سعی دارد به ترتیب اولویت و تعداد دانش آموزان هر مدرسه اقدام به ساخت مدرسه نماید، چنانکه مدارسی که بیش از ۲۰ دانش آموز دارند در اولویت نوسازی قرار دارند.

وی با بیان این که ۳۰۰ مدرسه کانکسی در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: بعد از مدارس سنگی، مدارس کانکسی در اولویت بعدی قرار دارند، البته برخی از روستاها صعب العبور هستند و دانش آموزانی در حد ۲ الی ۳ نفر دارند که مدارس کانکسی جوابگو هست، البته به این معنی نیست که طرحی برای نوسازی آن مدارس نداشته باشیم، تنها اولویت بندی‌ها در نظر گرفته می‌شود.

صدقی در پاسخ به این که آیا در هنگام ساخت مدارس به ساخت نمازخانه نیز توجهی می‌شود؟ گفت: در ساخت مدارس اتاقی مخصوص نمازخانه در نظر گرفته می‌شود که وسعت آن با توجه به میزان دانش آموزان آن مدرسه تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: در برخی از مدارس قدیمی که در آن‌ها نمازخانه ساخته نشده است اتاقی در این خصوص در نظر گرفته شده است، اما در سند جامع آموزش و پرورش الزامی جهت ساخت نمازخانه قید شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا