۹۰ درصد هزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه افراد فاقد بیمه که برای کرونا به بیمارستان مراجعه می‌کنند در ۲۴ ساعت دفترچه بیمه سلامت صادر شده و تحت پوشش قرار می‌گیرند گفت: ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بیماران کرونایی در بیمارستان بر عهده بیمه سلامت است.

وحید مجیدی با بیان اینکه افراد فاقد بیمه که برای کرونا به بیمارستان مراجعه می‌کنند در عرض ۲۴ ساعت دفترچه بیمه سلامت صادر شده و تحت پوشش قرار می‌گیرند اظهار داشت: ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بیماران کرونایی در بیمارستان بر عهده بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۲ میلیون نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود:

وی در پاسخ به اینکه از قبال هر بیمار کرونایی چقدر هزینه بر بیمه سلامت تحمیل می‌شود، گفت: هر بیمار کرونایی ممکن است برخی آزمایشات را انجام دهد و عده‌ای انجام ندهد، یا عده‌ای از برخی داروهای خاص به دلیل بیماری زمینه‌ای استفاده کنند و عده‌ای نیاز به آن نداشته باشند، این عدد ثابتی نیست و دامنه نوسان بالایی دارد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در مورد تعداد بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت هم خاط نشان کرد: هنوز آمار نهایی جمع بندی نشده است و پس از اعلام نهایی دانشگاه علوم پزشکی و تطبیق با آمار داخلی بیمه، عدد دقیق بیماران تحت پوشش که به کرونا مبتلا شده‌اند، مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شیوع کرونا به ضرر بیمه سلامت بوده یا هزینه‌های بیمه سلامت به دلیل کاهش بار مراجعات کاهش یافته است؟ ابراز داشت: بیمه سلامت بنگاه اقتصادی نیست و ما به دنبال نفع و ضرر نیستیم.

مجیدی افزود: ما سازمانی در راستای سیاست‌های نظام اسلامی و برای ارائه خدمات به مردم هستیم، لذا برای ما ضرر و زیان مطرح نیست بلکه برای ما اولویت اول خدمت رسانی خوب و مناسب به بیمه شدگان است که در اولویت چهارم به بعد سود و زیان مطرح می‌شود.

وی تاکید کرد: آنچه مشخص است، بار مراجعات در اسفند و فروردین و اردیبهشت کم شده است، البته در فروردین همیشه نصف می‌شود که تعداد و رقم بیمه تقریباً معادل با فروردین ۹۸ بوده و تغییر چندانی نداشت.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه بر خلاف انتظار که پیشبینی ما کاهش پنجاه درصدی بار مراجعات در اسفند ماه بود ولی تغییر چندانی را شاهد نبوده‌ایم گفت: انتظار ما این بود که نصف شود اما اینگونه نبود و چیزی در حدود ۱۰ درصد کاهش هزینه داشته‌ایم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا