پزشکیان: روند اجرای بزرگراه تبریز – سهند مناسب است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از پیگیری ویژه استاندار آذربایجان شرقی نسبت به پروژه بزرگراه تبریز – سهند ، اظهار داشت: در ۲ سال گذشته به اندازه ۱۰ سال در این پروژه کار شده و پیمانکار پروژه نیز با تلاش شبانه‌روزی، بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن کرده است.

مسعود پزشکیان روز شنبه در بازدید از روند اجرای این طرح ، اظهار کرد: در ۲ سال گذشته پیگیری‌های جدی از سوی مدیریت ارشد استان برای تسریع در اتمام این پروژه انجام شده است و در سایه این پیگیری‌ها هم‌اکنون پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد.

استاندار آذربایجان شرقی هم در بازدید از عملیات اجرایی بزرگراه تبریز-سهند، ضمن بررسی روند پیشرفت فیزیکی این پروژه، بر تسریع در بهره‌برداری از آن تأکید کرد.

محمدرضا پورمحمدی در این بازدید که به همراه جمعی از مسئولان استان انجام شد، با اشاره به اینکه پروژه در مرحله آسفالت‌ریزی و زیرسازی‌های جزئی است، ابراز امیدواری کرد با تلاش پیمانکاران و مهندسان، بزرگراه تبریز-سهند به زودی برای تردد شهروندان آماده بهره‌برداری شود.

وی برودت هوا در زمستان گذشته و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا را عامل تأخیر در اجرای پروژه برشمرد و بر اهتمام جدی مجریان پروژه برای جبران این تأخیر تأکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، دادستان تبریز، فرماندار اسکو و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز در این بازدید حضور داشتند.

بزرگراه تبریز-سهند از جمله طرح‌های مهم راه‌سازی در استان آذربایجان شرقی است که مرکز استان را به شهر جدید سهند با افزون بر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت متصل می‌کند.

عملیات اجرایی این بزرگراه ۲۲ کیلومتری به عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر جدید سهند، از سال ۱۳۸۴ آغاز شده، اما به دلایل متعدد تاکنون بهره‌برداری از آن میسر نشده است.

در شرایطی که ساکنان شهر جدید سهند مسیر ۲۵ کیلومتری تا تبریز را به دلیل ترافیک سنگین در این مسیر یک‌ساعته طی می‌کنند، بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند این زمان را به ۱۰ دقیقه کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا