تولید خودروی برقی که با یک بار شارژ ۶۵۰ کیلومتر طی می‌کند

شرکت لوسید موتورز از قطعی شدن تولید خودروی برقی خبر داده که با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی ۶۵۰ کیلومتری را طی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، نمونه اولیه خودروی لوسید ایر در سال ۲۰۱۶ تولید شد و به علت موتور ۱۰۰۰ اسب بخاری و امکان طی کردن ۶۵۰ کیلومتر مسیر با یک بار شارژ به سرعت مورد توجه قرار گرفت.

لوسید موتورز در اواخر سال ۲۰۱۶ از تأسیس کارخانه‌ای در آریزونای آمریکا برای تولید انبوه لوسید ایر خبر داد اما تکمیل این کارخانه در سال ۲۰۱۷ به دنبال کمبود بودجه متوقف شد. بعد از مدتی با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری عربستان سعودی روند تکمیل این کارخانه ادامه یافت و لوسید موتورز امیدوار است تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ بتواند پیش تولید خودروهای لوسید ایر را آغاز کند.

پیتر راولینسون مدیرعامل لوسید موتورز می‌گوید خودروی برقی تولیدی این شرکت در مقایسه با تولیدات تسلا بهره وری و کارآیی بیشتری خواهند داشت و به عنوان مثال کل وزن بخش تأمین نیروی موتور این خودرو ۷۳ کیلو است که رقمی استاندارد برای خودروهایی با موتور ۶۰۰ اسب بخاری و نه ۱۰۰۰ اسب بخاری است.

وی همچنین از نصب باتری ۱۸۰ کیلووات ساعتی بر روی خودروی لوسیدایر خبر داده و افزوده که از هم اکنون سفارش‌های خرید این خودرو از ژاپن و آمریکا دریافت شده که تولید آنها در کارخانه ۲۰۰ هکتاری این شرکت انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا