اجرای طرح شناسه کالا در حوزه البسه و پوشاک با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان آذربایجان شرقی اجرای طرح شناسه کالا درحوزه البسه و پوشاک را گامی مهم در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سال جهش تولید دانست .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان آذربایجان شرقی در دومین جلسه کمیته کشف و برخورد قرارگاه مبارزه با قاچاق البسه در سطح عرضه ، مقصود رضازاده با تأکید بر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سال جهش تولید از اجرای طرح شناسه کالا در حوزه البسه و پوشاک خبر داد .

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان گفت : تمامی تولیدکنندگان البسه و پوشاک مردانه و زنانه اعم از تولیدی صنعتی و صنفی و پیراهن دوزان بر اساس تکالیف منبعث از بند ۷ آئین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف به دریافت و نصب کد شناسه بر روی اقلام تولیدی خود در مهلت تعیین شده می باشند.

رضازاده در ادامه جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور مدیر عامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات برگزار گردید از موافقت مرکز یاد شده با تسهیل و روان سازی فرایند اخذ شناسه و نیز کاهش هزینه های مرتبط خبر داد و افزود : کلیه تولید کنندگان رسته البسه و پوشاک با هماهنگی شرکت کارگزار استانی با معرفی محصولات تولیدی خود ، نسبت به اخذ شناسه کالا اقدام نمایند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن وتجارت آذربایجان شرقی گفت : با اجرای کامل طرح شناسه کالا شهروندان می توانند در آینده نزدیک از طریق وب سرویس سامانه شناسه کالا و یا شماره گیری #۷۷۷۷*۴* و وارد کردن کد شناسه محصول از کلیه اطلاعات و مشخصات کالایی محصول مورد نظر اطلاع حاصل نمایند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا