هوک همچنان در مدار ادعاهای بی اساس ضد ایرانی

«برایان هوک» مسوول گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در یک گفت‌وگوی آنلاین ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نما علیه ایران را تکرار کرد.

هوک در یک وبینار آنلاین که عصر سه‌شنبه توسط «بنیاد هریتیج» برگزار شد، ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرده و مدعی شد که تحریم‌های آمریکا «نتایج عالی» به بار آورده و تهران  را از میلیاردها دلار درآمد محروم کرده است.

وی در حالی مدعی شد که ایران کشوری منزوی و بدون کمک در جهان است که ارسال پنج کشتی حامل سوخت به ونزوئلا در ماه اخیر عصبانیت مقام‌های آمریکایی را به همراه داشته و به رغم همه تلاش‌های مذبوحانه واشنگتن، ایران موفق به تامین سوخت مردم ونزوئلا شد.

مقام آمریکایی همچنین تهدید کرد که در صورتی که شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را که در مهرماه سال جاری منقضی می‌شود، تمدید نکند واشنگتن از “گزینه‌های حقوقی مثل مکانیسم ماشه” استفاده خواهد کرد.

ادعای هوک در حالی است که آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به صورت رسمی از برجام خارج شده و دیگر جزو مشارکت‌کنندگان این توافق به شمار نمی‌آید و امکان استفاده از مکانیسم‌های موجود در این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که تاییدکننده برجام است، را ندارد.

آمریکا در تازه‌ترین اقدام تروریستی علیه مردم ایران، ۱۲۵ کشتی و نفتکش مرتبط با جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌های منع اشاعه هم قرار داد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا روز دوشنبه با اعلام لیست این کشتی‌ها و نفتکش‌ها اعلام کرد اصلاحیه انجام شده برای آن است که این کشتی‌ها در موضوع منع اشاعه تسلیحات اتمی و همچنین تحریم جامع آمریکا علیه ایران نیز طبقه‌بندی شوند.

این اقدام پس از آن انجام می‌شود که جمهوری اسلامی ایران با نادیده گرفتن تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا، پنج نفتکش خود را در هیاهوی رسانه‌ای به ونزوئلا اعزام کرد و به این ترتیب برنامه تروریستی آمریکا علیه ونزوئلا را هم خنثی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا