برگزاری مراسم عزا و عروسی در آذربایجان شرقی ممنوع شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی اعلام کرد: به منظور مقابله با شیوع کرونا برپایی مراسم عزا و عروسی در استان ممنوع است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی اعلام کرد: به منظور مقابله با شیوع کرونا برپایی مراسم عزا و عروسی در استان ممنوع است.

محبوب علیلو روز چهارشنبه در حاشیه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش تصاعدی آمار ابتلا به کرونا در مراسم عزا و عروسی در استان گفت: تا اطلاع ثانوی برپایی این مراسم ممنوع است.

وی ادامه داد: افراد در هیچ شرایطی نمی‌توانند در محل‌های سربسته از جمله تالارها، رستوران‌ها و باغ تالارها اقدام به برگزاری مراسم عروسی و عزاداری کنند و در صورت برپایی این مراسم این محل‌ها پلمب و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

علیلو افزود: همچنین اگر در چنین مراسمی افرادی به کرونا مبتلا شوند، کسانی که زمینه بروز این بیماری را ایجاد کرده اند اعم از صاحبان عزا یا عروسی، صاحب رستوران، تالار و باغ تالار از لحاظ کیفری و مدنی مسوولیت دارند و به عنوان ایراد صدمه بدنی یا قتل عمدی به پرداخت دیه و مجازات تعزیری محکوم می‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز گفت: تاکنون ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری اعلام کرد: استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا