مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در نشست با مسئولین منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان:

با نيازسنجي و آينده پژوهي مشاغل پررشد و خوش آتيه، نيروهاي مهارت آموخته منطقه بنت را براي ورود به بازار كسب و كار ياري مي دهيم

به گزارش  ارک خبر: در راستای هم پیوندی اصفهان و بنت و با هدف توانمندسازی هموطنان منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان،‌ نشستی با حضور آرش اخوان طبسی مدیر کل استان اصفهان، سردار باطنی رییس مؤسسه خیریه سعادت، بخشدار منطقه بنت، جمعی از مسئولین شورای شهر، آموزش و پرورش، اعضای شورای شهر و فعالین اجتماعی و فرهنگی منطقه بنت استان سیستان وبلوچستان و جمعی از مسئولین و کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در محل سالن کنفرانس این اداره کل صورت پذیرفت.

گفتنی است: هدف از این نشست، برنامه ریزی در خصوص آموزش و توانمندسازی دانش آموزان منطقه محروم و کم برخوردار منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان و ارتقاء کارگران فنی در حوزه آموزش های مهارتی با همکاری و همیاری مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و همچنین بهره مندی از امکانات، تجهیزات و مربیان باتجربه این استان بود.

اخوان در این نشست ضمن اعلام همکاری و مساعدت با این منطقه افزود: با تغییر نگرش ها و رویکردها، ابتدا بایستی ظرفیت های منطقه بنت را از لحاظ مشاغل پررونق و پردرآمد و همچنین آینده پژوهی مشاغلی که در آینده خوش آتیه باشند را شناسایی و برنامه ریزی لازم جهت عملیاتی نمودن آموزش های مهارتی را انجام دهیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: طی نشستی با خیرین، شهردار و شورای شهر اصفهان، ظرفیت های اعلام شده را بررسی و شناسایی نموده و از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان، تصمیم گیری های لازم صورت می پذیرد.

در ادامه مسئولین منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی در خصوص آب و هوای منطقه بنت و رونق آن در حوزه های کشاورزی و دامپروری، قالی بافی و صنایع دستی مباحثی را مطرح و  خواستار همیاری و همفکری تیم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برخورداری از راهنمایی لازم جهت ارائه آموزش های مهارتی به ساکنین منطقه بنت و ورود آنها به بازار کسب و کار شدند.

در پایان مقرر گردید: طی ۱۰ روز آینده اطلاعات خواسته شده را به اداره کل اصفهان ارسال نمایند.

لازم به ذکر است، بنت در ۸۵ کیلومتری شمال غرب نیکشهر و ۴۵ کیلومتری جنوب شهر فنوج، بین ۲۶ درجه و ۱۷ درجه عرض شمالی و ۵۹ درجه و ۱۳ درجه طول شرقی گرینویچ در ارتفاع ۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است.  منطقه‌ای نیمه کوهستانی که غرب و شمال آن تپه‌های زرد قراردارند در قسمت شرق تا انتهای شهر مسیر رودخانه موسوم به بنت قرار دارد که از شمال فنوج سرچشمه می‌گیرد و از نوار شرق بنت عبور می‌کند و حدود ۸ کیلومتر در حوزه شهری قرار می‌گیرد. جنوب شهر بنت هم مسیر رودخانه مذکور که در دو طرف آن روستاهایی واقع شده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا