جمع‌آوری ۱۸٫۹ میلیارد تومان زکات در آذربایجان‌شرقی/ کمک ۱۴ میلیارد تومانی به نیازمندان غیرمددجو

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در مجموع 18 میلیارد و 900 میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شده است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت‌ها، دهک‌های درآمدی تغییر یافت، از این‌رو کمیته امداد با مشارکت‌های مردمی تاکنون 14 میلیارد تومان به نیازمندان غیرمددجو هزینه کرده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در مجموع ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شده است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت‌ها، دهک‌های درآمدی تغییر یافت، از این‌رو کمیته امداد با مشارکت‌های مردمی تاکنون ۱۴ میلیارد تومان به نیازمندان غیرمددجو هزینه کرده است.

جمع‌آوری 18.9 میلیارد تومان زکات در آذربایجان‌شرقی/ کمک 14 میلیارد تومانی به نیازمندان غیرمددجو

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد کلامی امروز در جلسه شورای زکات آذربایجان‌شرقی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات استان اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری نماز عیدفطر و با استفاده از ظرفیت‌های الکترونیکی، زکات فطره ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شده است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت‌ها، دهک‌های درآمدی تغییر یافت، از این‌رو کمیته امداد با مشارکت‌های مردمی تاکنون ۱۴ میلیارد تومان به نیازمندان غیرمددجو هزینه کرده است.

دبیر شورای زکات استان یادآور شد: در سال ۹۵ ، ۶۰ درصد بودجه کمیته امداد دولتی و ۴۰ درصد آن از محل مشارکت‌های مردمی بود که امسال ۲۹ درصد بودجه دولتی و ۷۱ درصد مشارکت مردمی شده است و نقش مردم برای حمایت نیازمندان آبرومند جامعه بیشتر شده و این مطلوب این نهاد انقلابی است.

در این جلسه اعضای شورای زکات استان هم از آخرین اقدامات خود در راستای فرهنگ‌سازی و دریافت زکات گزارش دادند و طرح‌واره‌های شورای زکات استان هم رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا