عملیات احداث زندان مرکزی تبریز از سرگرفته شد

مدیرکل زندان‌های آذربایجان شرقی گفت: با تخصیص اعتبارات لازم عملیات ساخت پروژه جدید زندان مرکزی تبریز دوباره آغاز شده است.

مدیرکل زندان‌های آذربایجان شرقی گفت: با تخصیص اعتبارات لازم عملیات ساخت پروژه جدید زندان مرکزی تبریز دوباره آغاز شده است.

حسن محمدیاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پروژه زندان تبریز در محلی به نام  باباباغی در شمال غرب تبریز از سال ۹۱ با ظرفیت ۵ هزار نفر برنامه ریزی شده بود.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم وجود اعتبارات لازم ، عملیات این زندان متوقف شده بود که با پیگیری های مستمر مسئولان سازمان زندانهای کشور و مسئولان استانی با تخصیص اعتبارات لازم ، عملیات ساخت آن دوباره شروع شد.

محمدیاری گفت: این پروژه با زیر بنای ۱۴ هزار متر مربع و با پیش بینی اعتبار ۶۴۲ میلیارد ریال اجرایی شده و قرار است طی ۳۰ ماه عملیات ساخت فاز اول آن به اتمام برسد  .

مدیر کل زندان های آذربایجان شرقی کمبود فضای فیزیکی لازم در زندان کنونی تبریز را از جمله مشکلات اساسی عنوان کرد و افزود : امیدواریم با بهره برداری از فاز اول پروژه جدید زندان تبریز بتوانیم از ازدحام جمعیت کیفری که در این زندان  وجود دارد بکاهیم .

وی وجود طبقه بندی در زندان  را از جمله میعار و پیش شرط های  لازم در اصول زندانبانی عنوان کرد و افزود : یکی از دغدغه های اصلی در بحث جرایم مختلف در زندانها ، تفکیک و طبقه بندی زندانیان است که این امر می تواند در اصلاح و تربیت مددجویان نقش به سزایی را ایفا کند .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا