احتمال برگزاری المپیک بدون تماشاگر بررسی می‌شود

رییس کمیته بین‌المللی المپیک از بررسی احتمال برگزاری المپیک توکیو بدون حضور تماشاگر با ادامه روند شیوع ویروس کرونا در جهان خبر داد.

همه‌گیری ویروس کرونا در جهان باعث تعویق یا لغو بسیاری از مسابقات ورزشی شد که مهم‌ترین آنها، تعویق یک‌ساله بازی‌های المپیک توکیو بود. این مسابقات باید تا چند روز دیگر آغاز می‌شد اما با تصمیم مشترک کمیته بین‌المللی المپیک و دولت ژاپن، یک سال به تعویق افتاد.

با وجود تعویق یک‌ساله المپیک، هنوز موضوع شیوه برگزاری مسابقات مشخص نیست. رقابت‌های انتخابی در بسیاری از رشته‌ها برگزار نشده است و معلوم نیست جهان تا یک سال دیگر بتواند از مشکل همه‌گیری ویروس کرونا رها شود یا نه.

توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک به تلویزیون NHK ژاپن گفته است: باید گزینه‌های مختلفی را برای برگزاری المپیک توکیو در نظر بگیریم. هیچکس نمی‌خواهد این رقابت‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار شود. با این وجود کمیته بین‌المللی المپیک آماده است تا هر اقدامی برای برگزاری المپیک در شرایط ایمن انجام دهد. به این دلیل گزینه برگزاری المپیک بدون تماشاگر را در دست بررسی داریم.

وی درباره شرایط تمرینی ورزشکاران المپیکی با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا اظهار داشت: این یک شرایط غیرمعمول و جدی است. ورزشکاران هنوز نمی‌دانند که رقابت‌ها از چه زمانی شروع می‌شود تا بر اساس آن خود را آماده کنند. از سوی دیگر با محدودیت‌های پروازی و بسته بودن مرزها نیز مواجه هستیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا