انتشار «هنر آرامش» و «هدایت خودکار»

کتاب «هنر آرامش» نوشته پیکو آیر و «هدایت خودکار» نوشته اندرو اسمارت هر دو با ترجمه رضا اسکندری آذر منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کتاب «هنر آرامش» با عنوان فرعی «ماجراجویی در سفر به ناکجا» نوشته پیکو آیر با ترجمه رضا اسکندری در ۶۴ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان توسط نشر خزه منتشر شده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: چرا نویسنده‌ای مثل پیکو آیر که تمام عمر در گشت وگذار بوده و از  اتیوپی تا کوبا و کاتماندو و باقی نقاط دنیا رفته، به این باور رسیده که ساکت و آرام نشستن در یک اتاق می‌تواند اوج ماجراجویی باشد؟ او پاسخ این سؤال را در کتاب «هنر آرامش» می‌دهد.

پیکو آیر در این کتاب درباره‌ کسانی تحقیق می‌کند که زندگی‌شان را وقف یافتن آرامش کردند؛ از جمله لئونارد کوهن، خواننده‌ سرشناس جهانی که لذت‌های ناشی از زندگی تجملاتی‌اش را فروگذاشت و در صومعه‌ای واقع در کوهستان به تمرین ذن پرداخت. همچنین متیو ریکارد که با داشتن دکترای میکروبیولوژی، حرفه‌ آتیه‌دارش را رها کرد تا یک راهب تبتی شود.

او در بخشی از مقدمه کتاب عنوان می‌کند: «شخصاً نه در کلیسایی عضو هستم و نه در فرقه و مسلکی؛ هرگز هم در هیچ گروه مدیتیشن و یوگایی (و در کل هیچ گروهی) عضو نشدم. این کتاب درباره این است که چطور آدم سعی می‌کند مراقب عزیزانش باشد، کارش را انجام بدهد، و در این دنیای عجول و دیوانه‌وار جهت حرکتش را حفظ کند. این کتاب را عمداً کوتاه نوشتم تا در یک نشست بخوانید و بلافاصله برگردید سراغ زندگی پرمشغله (و احتمالاً زیادی پرمشغله‌ی) خودتان.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا