استاندار: مردم آذربایجان شرقی در پشتیبانی از نظام همیشه پیشگام بودند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ملت ایران همواره در مقاطع مختلفی مانند انتخابات، پشتیبانی خود را از انقلاب و نظام نشان داده‌اند و مردم این استان نیز در این زمینه همیشه پیشگام بوده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ملت ایران همواره در مقاطع مختلفی مانند انتخابات، پشتیبانی خود را از انقلاب و نظام نشان داده‌اند و مردم این استان نیز در این زمینه همیشه پیشگام بوده‌اند.

محمدرضا پورمحمدی، روز شنبه در دیدار با اعضای دفتر نظارتی شورای نگهبان در استان، با اشاره به تلاش دشمنان انقلاب برای دلسرد کردن مردم از نظام، افزود: امنیت پایدار در کشورمان نتیجه حضور و حمایت مردم از نظام اسلامی بوده و با وجود سیاست‌های خصمانه دشمنان انقلاب، مردم همواره با پشتیبانی خود از انقلاب و نظام نقشه های آنان را خنثی کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند سال گذشته، اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی، هدف مشترک هیات‌های اجرایی و نظارت در این انتخابات بود که با تلاش همه دست‌اندرکاران این هدف محقق شد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با وحدت و همدلی حاکم در بین هیات‌های اجرایی و نظارت، سالم‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی برگزار شد و با وجود فشارها و مشکلات مختلف، مردم استان حضور قابل قبولی در پای صندوق‌های رای داشتند.

پورمحمدی با تاکید بر اهمیت آگاه‌سازی جامعه نسبت به حقوق شهروندی و اهتمام جدی سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های سیاسی در این زمینه، ادامه داد: حق تعیین سرنوشت از حقوق بدیهی هر شخص است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دفتر نظارتی شورای نگهبان در آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از همکاری ستاد انتخابات و هیات‌های اجرایی انتخابات استان با شورای نگهبان در جریان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: اعتباربخشی به نظام اسلامی و نهاد قانون‌گذاری از جمله وظایف اساسی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات است.

صمد عزیزی، از آمادگی هیات نظارت بر انتخابات استان برای برگزاری انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میانه خبر داد و افزود: منتظر تصمیم و اعلام نظر ستاد ملی مقابله با کرونا برای اتخاذ تدابیر مناسب در این زمینه هستیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا