اصلاح فرایند واگذاری معادن ضرورت دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت استحکام بخشی قوانین بر اصلاح فرایند واگذاری معادن تأکید کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت استحکام بخشی قوانین بر اصلاح فرایند واگذاری معادن تأکید کرد.

حبیب امین زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران  با اشاره به وجود منابع طبیعی غنی، ذخایر معدنی عظیم و پتانسیل های صنعتی آذربایجان شرقی اظهار کرد: سازمان صمت استان با اولویت بندی برنامه های خود با محوریت توسعه معادن و صنایع معدنی با تکیه بر صنایع فرآوری در سال جهش تولید حرکت می کند.

وی افزود : توسعه معادن و صنایع معدنی به لحاظ ظرفیت موجود از ذخایر معدنی در استان و همچنین کمترین آسیب پذیری از تحریم های ظالمانه، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی محسوب می شود و در این زمینه به منظور جلوگیری از خام فروشی و ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری در محل معادن تمهیدات لازم پیش بینی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزایش بهره وری، ایجاد اشتغال پایدار و ارزش افزوده را از جمله اهداف ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری در منطقه برشمرد و گفت: توجه به اهلیت سرمایه گذاران به دلیل حمایت از بهره برداران و معدن کاران واقعی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و برگزاری مزایده عمومی واگذاری ۲۸۰ معدن در قالب ۷ ماده معدنی پیشنهادی، از جمله راهکارهای مدون سازمان صمت استان در سال جاری می باشد.

امین زاده مشارکت شرکت های توانمند در ایجاد واحدهای فرآوری در محل معادن را از منظر ایجاد اشتغال پایدار و حفظ و مراقبت از زیرساخت ها مهم دانست و گفت : با تعامل و هم افزایی با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بویژه اعضای حاضر درکمیسیون صنایع و معادن پیگیر اصلاح فرایند واگذاری ها و لغو خرید و فروش امتیاز معادن با هدف حمایت از معدن کاران، بهره برداران و تولیدکنندگان واقعی در سال جهش تولید خواهیم بود.

در دومین نشست مشترک مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی و شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، نظرات، پیشنهادات و مسائل فنی پهنه های اکتشافی مورد بررسی های کارشناسی قرار گرفت و در پایان نشست کارشناسان فنی سازمان و معادن از محل پهنه های اکتشافی بازدید کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا