ارتقا رتبه آذربایجان شرقی در بهبود فضای کسب و کار

استاندار آذربایجان شرقی از بهبود رتبه فضای کسب و کار استان از جایگاه شانزدهم کشوری در سال ۹۸ به رتبه دهم خبر داد.

استاندار آذربایجان شرقی از بهبود رتبه فضای کسب و کار استان از جایگاه شانزدهم کشوری در سال ۹۸ به رتبه دهم خبر داد.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح مجازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار استان که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد گفت: آذربایجان شرقی از جمله استان‌های پیشتاز در موضوع راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری است و اقدامات بسیار ارزنده‌ای را از سال ۹۲ در این زمینه انجام داده است.

وی با اشاره به اهتمام استان برای راه‌اندازی پنجره واحد کسب و کار از سال گذشته ادامه داد: این موضوع نیز از جمله اولویت‌های استان بود که امروز در محل اتاق بازرگانی تبریز افتتاح می‌شود.

وی با تبیین اهمیت تسهیل در فرآیند کسب و کار در جامعه اظهار کرد: تسهیل و بهبود فضای کسب و کار، یکی از ضروریت‌های فعلی جامعه در شرایط کنونی اقتصادی است.

استاندار آذربایجان شرقی از بهبود جایگاه استان در زمینه بهبود فضای کسب و کار خبر داد و ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده، رتبه استان از رده شانزدهم کشوری در سال گذشته به رتبه دهم ارتقا یافته است.

پورمحمدی با اشاره به پیشینه تاریخی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شرقی عنوان کرد: اهمیت و کارکرد این خطه از کشور در حوزه اقتصادی و بازرگانی نیز بر همگان آشکار است و با داشتن چنین ظرفیت‌هایی، تنها شاهراه ارتباطی با اروپا، اوراسیا و بازار ۳۰۰ میلیون نفری آسیای میانه محسوب می‌شود.

وی از فعالیت ۱۱ واحد خودروسازی در استان خبر داد و گفت: به رغم مشکلات متعدد، ۳۵ درصد قطعات مورد نیاز کشور در صنعت خودروسازی، توسط فعالان اقتصادی استان ما تولید می‌شود و علاوه بر آن تولیدات شیرینی و شکلات استان به بیش از ۸۵ کشور جهان صادر می‌شود.

نخستین پنجره واحد فیزیکی کسب و کار استان دقایقی پیش در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز همزمان با استان‌های خراسان رضوی، فارس و اصفهان در ارتباط زنده ویدیویی با وزیر اقتصاد افتتاح شد.

هدف از آغاز بکار این مرکز، تسریع در فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار و صدور کارت بازرگانی در کمتر از ۷۲ ساعت است.

ادارات و سازمان‌هایی همچون سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی، امور اقتصاد و دارایی، فرهنگ و‌ارشاد اسلامی، ثبت اسناد و املاک و اتاق بازرگانی در این مرکز استقرار یافته و به متقاضیان، ارایه خدمات خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا