برگزاری دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند با موضوع ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در محل دفتر امام جمعه شهرستان مرند برگزار گردید

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند در سال جاری در روز سه شنبه مورخه ۳۱ تیرماه ۹۹  در محل دفتر امام جمعه محترم شهرستان برگزار گردید. در ابتدای جلسه سلطانپور دبیر شورا به قرائت دستور جلسه پرداخت . سپس امام جمعه معزز شهرستان با تسلیت سالگرد شهادت امام جواد (ع) با اشاره به فرا رسیدن ۵ مرداد سالگرد اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی به تبیین جایگاه نماز عبادی سیاسی و وحدت آفرین جمعه پرداخت . وی نماز جمعه را به عنوان پایگاه و خط مقدم جبهه نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر هجمه دشمنان بویژه در جنگ فرهنگی و جنگ نرم دانست وی با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه نبی مکرم اسلام (ص) بعد از ورود به مدینه، لازمه برگزاری نماز  را تشکیل حکومت اسلامی دانست . همچنین با اشاره به جایگاه سیاسی نماز جمعه، آن را کمتر از جایگاه عبادی نماز جمعه ندانسته و فرمودند: نماز جمعه مظهر سیاست عین دیانت است. ایشان از نمازجمعه به عنوان پایگاه اصلی پشتیبانی و حلقه امین پیوند و ارتباط مردم و حکومت بسیج مردم در دوران دفاع مقدس و و عامل انسجام و وحدت (ملی در برابر) توطئه های دشمنان، بیان مشکلات جامعه و مردم دانستند. و برای حفظ و دفاع از عزت و امنیت و استقلال همه جانبه، مردم و کشور و بروظیفه تمامی مسئولین و دست اندرکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و نخبگان جامعه  برتقویت هر چه بیشتر این سنگر مهم تاکید نمودند.

ایشان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن  اعیاد بزرگ ماه ذی الحجه و دهه امامت و ولایت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تداوم کمک مومنانه با عنوان «نهضت تعاون و احسان» در غدیر و دهه ولایت و ماه محرم و صفر، بر لزوم پای کار آمدن هر چه بیشتر مسئولین و مردم مومن و آحاد جامعه و تبیین اقدامات انجام شده قبلی به نحو مطلوب در جهت آگاه سازی آحاد جامعه، و ارزیابی و آسیب شناسی نقاط ضعف و قوت مرحله اول بر تشویق و هدایت و تجمیع نذورات مردمی و نظارت برتوزیع عادلانه آن در بین تمامی اقشار آسیب پذیر تاکید نمودند و این حرکت مهم باید با مشارکت و به نام همه اقشار و محوریت مساجد و امام حسین (ع) باشد.

در ادامه فرمانده سپاه مرند با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تداوم نهضت خدمات رسانی به مردم به        جمع آوری و توزیع بیش از یازده هزار بسته معیشتی در مرحله اول کمک مومنانه با مشارکت مردم و ادارات و نهادهای مختلف اشاره نمود . وی در خصوص ادامه نهضت  همدلی  در سه مرحله در دهه امامت و ولایت ، دهه اول محرم و دهه آخر صفر پیشنهاد نمود که در این مرحله ادارات با شعار هر کارمند یک بسته معیشتی  مشارکت نمایند.

سپس مسئولین ادارات بهزیستی، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت گزارش اقدامات خود را در خصوص مرحله اول کمک مومنانه ارائه نمودند.

در پایان معاون محترم استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند،   خواستار استحکام پیوند بین ادارات و مردم و بازاریان در اجرای گام دوم رزمایش کمک مومنانه شد. وی با اشاره به اینکه کارها و ابتکارات مهمی در ایام کرونا در شهرستان مرند اجرا شده که برخی از این ایده ها در سطح کشور به الگو تبدیل شده است.  وی افزود: این جریان باید در شهرستان استمرار داشته باشد تا رسالت تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، محقق شود وی در ادامه بر ضرورت عمومی شدن مراسمات،  جشن ها و اعیاد و عزاداری دینی تاکید کردند و تصریح نمودند: در گام دوم رزمایش مومنانه، باید بین مردم و ادارات با محوریت مساجد، پیوند ایجاد کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا