کلاهبرداری از طریق سایت دیوار با پیش فروش بلیط هواپیما به مناسبت عید غدیر

 

به گزارش ارک خبر:فردی که با درج آگهی پیش فروش ویژه بلیط تخفیف دار هواپیما به مناسبت عید غیر در فضای مجازی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، توسط کارشناسان پلیس فتا استان، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در سایت دیوار مبلغ ۵ میلیون ریال بابت پیش فروش بلیط هواپیما از وی کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، شاکی در سایت دیوار با آگهی پیش فروش بلیط تخفیف دار هواپیما به مناسبت عید غدیر مواجه شده که جهت خرید با فروشنده تماس و وجه آن را واریز کرده اما  نه تنها بلیط دریافت نکرده است بلکه  فروشنده  از پاسخگویی به تماس وی امتناع کرده است.

سرهنگ مرتضوی افزود: کارشناسان پس از اظهارات شاکی با بررسی های فنی و تخصصی در فضای مجازی ، متهم را دستگیر و برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی دادند.

سرهنگ مرتضوی در پایان توصیه کرد: شهروندان برای خرید یا پیش خرید بلیت حتی الامکان به دفاتر هواپیمایی مراجعه کنند و از خرید اینترنتی از سایت های متفرقه و فاقد مجوز یا شبکه های اجتماعی خودداری کنند، همچنین برخی تبلیغات که در فضای مجازی با عناوین بلیط تخفیف دار، لحظه آخری، تورهای گردشگری سریع و و ارزان و… منتشر می‌شود به‌منظور کلاهبرداری بوده و شهروندان باید صرفا از طریق شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش این شرکت‌ها درخواست خدمات نمایند.

وی از شهروندان در خواست کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا