مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی هشت میلیارد تومان اعتبار می گیرند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه آذربایجان شرقی از ابلاغ هشت میلیارد تومان اعتبار در حوزه مشاغل خانگی به این استان خبر داد و گفت: اعتبار ابلاغی متناسب با فعالیت و عملکرد استان در این حوزه نیست.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه آذربایجان شرقی از ابلاغ هشت میلیارد تومان اعتبار در حوزه مشاغل خانگی به این استان خبر داد و گفت: اعتبار ابلاغی متناسب با فعالیت و عملکرد استان در این حوزه نیست.

حسین فتحی روز شنبه در نشست تخصصی پیرامون مشاغل خانگی که با حضور نمایندگان دستگاه های عضو در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی برگزارشد با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد از مشاغل را اس ام ای ها (کارگاههای زیر ۱۰۰ و ۵۰نفر) تشکیل می دهند بر توجه و ضرورت تقویت و توسعه کمی و کیفی و توانمند سازی مشاغل خانگی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید بستر لازم برای فعالیت، نوآوری و خلاقیت در حوزه مشاغل خانگی فراهم شود، اضافه کرد: باید با برنامه ریزی و مشارکت و همراهی دستگاههای همکار این تسهیلات در حوزه پشتیبانی و خود اشتغالی توزیع و تمامی حوزه ها با برش دستگاهی و شهرستانی مد نظر قرار داده شود.

فتحی افزود: به لحاظ حساسیت و قابلیت های بالای این مشاغل، توسعه مشاغل خانگی در شرایط کنونی فرصتی را برای آینده فراهم می کند و این امر توجه ویژه و خاصی را به مشاغل خانگی می طلبد.

سرپرست اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهش و تحقیقات سازمان بین المللی کار بعد از ۱۵ سال ۸۰ درصد از مشاغل کنونی از بین خواهند رفت و مشاغلی مبتنی بر کسب و کار الکترونیکی در فضای مجازی ظهور خواهند کرد که توجه به این نکته جایگاه  مشاغل خانگی را در حوزه اقتصادی فراهم می سازد.

فتحی با اشاره به اینکه نحوه فروش و عرضه محصولات و بازارسازی از مقوله های مهم در عرضه تولیدات مشاغل خانگی است، گفت: با دستور استاندار آذربایجان شرقی به شهرداری تبریز با همکاری دستگاههای اجرایی ضمن استفاده از ظرفیت های فضای مجازی با برپایی نمایشگاه و حمایت و بازار یابی به فروش و عرضه محصولات تولیدی در این بخش فرصت لازم در استان فراهم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا