دریافت کمک هزینه در حین ثبت‌نام از دانش‌آموزان تخلف است

براساس اعلام آموزش و پرورش، درخواست هزینه‌هایی به جز هزینه کتاب و بیمه در حین ثبت نام از دانش‌آموزان تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده آن به هیأت نظارت ارجاع داده خواهد شد.

براساس اعلام آموزش و پرورش، درخواست هزینه‌هایی به جز هزینه کتاب و بیمه در حین ثبت نام از دانش‌آموزان تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده آن به هیأت نظارت ارجاع داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره‌کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی در واکنش به گزارش منتشر شده در خبرگزاری مهر مبنی بر دریافت غیرقانونی مبالغ از سوی برخی از مدیران مدارس، واکنش نشان داد.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، درخواست کمک مردمی حق مدیر بوده اما در زمان ثبت نام غیر قانونی می‌باشد که بعد از بازگشایی مدارس و تشکیل شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان امکان پذیر خواهد بود.

حسین صبور ادامه داد: درخواست هر گونه مبلغ به جز هزینه کتاب و بیمه از سوی مدیران مدارس در حین ثبت نام، غیر قانونی بوده و تخلف محسوب می‌شود که در صورت مشاهده تخلف از سوی بازرسین و کنترل‌های نامحسوس، به هیأت نظارت ارجاع داده خواهد شد.

وی افزود: رویکرد آموزش و پرورش استان، رضایت مندی حداکثری اولیا، مربیان و دانش آموزان است و با هر موضوعی که در ایجاد نارضایتی مؤثر باشد برخورد می‌شود.

صبور بیان کرد: در این راستا مدیر کل آموزش و پرورش استان در ارزیابی نهاد ریاست جمهوری در بحث دیدارهای مردمی، رتبه اول کشور را کسب کرده است.

به گفته وی، والدین دانش آموزان در صورت درخواست هزینه‌هایی به جز کتاب و بیمه از سوی مدیران مدارس، می‌توانند با شماره‌های ۳۵۵۳۹۵۳۰، ۳۵۵۳۹۵۲۴، ۳۵۵۶۳۴۴۳، ۳۵۵۴۹۰۱۹ تماس حاصل کرده و اسم مدارسی که درخواست کمک هزینه را کرده‌اند ذکر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا