عمران‌خان: میانجی‌گری پاکستان میان ایران و عربستان ادامه دارد

عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان روز دوشنبه با اشاره به روابط ایران و عربستان تاکید کرد:‌ میانجی‌گری پاکستان میان تهران و ریاض متوقف نشده و پیشرفت‌ها در این مسیر هرچند به صورت کند و آرام، ادامه دارد.

عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان روز دوشنبه با اشاره به روابط ایران و عربستان تاکید کرد:‌ میانجی‌گری پاکستان میان تهران و ریاض متوقف نشده و پیشرفت‌ها در این مسیر هرچند به صورت کند و آرام، ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، عمران خان در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت: همه تلاش خود را به کار بردیم تا مانع درگیری نظامی میان ایران و عربستان شویم و تلاش‌های ما نتیجه‌بخش بود.

وی تاکید کرد: میانجی‌گری ما میان ایران و عربستان متوقف نشده،‌ پیشرفت‌ها به صورت کند و آرام ادامه دارد.

عمران خان افزود: بدترین سناریو برای منطقه وقوع رویارویی مسلحانه مستقیم میان ایران و عربستان است.

نخست‌وزیر پاکستان در بخش دیگری از سخنانش گفت که ما خواهان تقویت همکاری‌های اقتصادی خود با ترکیه برای بهبود مناسبات‌مان با این کشور هستیم.

وی درباره یمن نیز تصریح کرد: آنچه در یمن رخ می‌دهد یک فاجعه انسانی است و پاکستان تلاش کرده که صلح در این کشور برقرار شود زیرا یمن در معرض ویرانی قرار دارد.

عمران خان درباره صلح در افغانستان نیز گفت: برخی طرف‌ها در مسیر گفت‌وگوهای صلح در افغانستان سنگ‌اندازی می‌کنند زیرا صلح در این کشور در تعارض با منافع آنهاست.

تفصیل صحبت‌های عمران‌خان در ساعات آتی منتشر می‌شود.

نخست‌وزیر پاکستان برای حل اختلافات فیمابین ایران و عربستان در طول سال گذشته به تهران و چندین بار نیز به ریاض سفر کرده است.

وی در سفرش به تهران اعلام کرد که طرح برقراری صلح میان ایران و عربستان ابتکار خود او بوده است.

عمران خان تاکید کرده بود که اسلام‌آباد می‌تواند به عنوان پلی میان تهران و ریاض عمل کند و انجام مذاکرات را برای این دو کشور ساده‌تر سازد.

پاکستان به دلیل داشتن روابط استراتژیک نزدیک با عربستان و همسایگی با ایران، نگران است که بروز هرگونه درگیری بین این دو کشور، پیامدهای جدی برای پاکستان و دیگر کشورهای منطقه در پی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا