رعایت ۸۲ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر اداره‌ها با ۸۲.۳۵ درصد و آرامستان‌ها با ۸۲.۱۰ درصد، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر اداره‌ها با ۸۲.۳۵ درصد و آرامستان‌ها با ۸۲.۱۰ درصد، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی بیان کرد: پس از اداره‌ها و آرامستان‌ها، رستوران‌ها با ۷۷.۲۷ درصد و داروخانه‌ها با ۷۶.۵ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنان نانوایی‌ها و پاساژها درصدهای کمی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی را داشته و تقاضای ما این است که به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

معاون وزیر بهداشت درباره میزان افزایش استفاده از ماسک نیز گفت: تا ۲۴ تیر ماه مردم در مراکز و اماکن عمومی حدود ۶۶.۸۴ درصد از ماسک استفاده می‌کردند که این میزان تا اول مرداد به ۶۸.۲۳ درصد و در هفتم مرداد ماه به ۷۲.۹۸ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همچنان افراد شاغل و کارمندان در اداره‌ها و موسسه‌ها و بانک‌ها بیشترین میزان استفاده از ماسک در کشور را دارند. به طوری‌که این میزان تا ۲۴ تیر ماه، ۸۲.۳۱ درصد بود و در اول مرداد ماه به ۸۶.۲۷ و در هفتم مرداد ماه به ۸۷.۵۶ درصد رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره روند میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور نیز اظهار کرد: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تا ۲۷ اردیبهشت ماه حدود ۷۷.۵۷ درصد بود که این میزان تا ۱۵ خرداد ماه به حدود ۲۲.۶۶ درصد و تا ۲۱ خرداد ماه به ۱۷.۵۹ درصد رسید. این روند با توجه به نگرانی‌ها و ارائه آموزش‌ها و تشدید بازرسی‌ها به مرور روند صعودی گرفت و تا ۴ تیر ماه به ۲۶.۳۶ درصد و تا اول مرداد ماه به ۴۵ درصد و تا هفتم مرداد ماه به ۵۱.۸۱ درصد رسیده است.

لاری گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و همچنین شست‌وشوی مداوم دست‌ها، سه اصل مورد تاکید وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. از همه اصناف و مردم می‌خواهیم که این موارد را جدی بگیرند تا با همکاری و همراهی یکدیگر، زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم.

وی همچنین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره تشدید بازرسی‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد با واحدهای صنفی متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، بیان کرد: از اول تا ششم مرداد ماه، ۱۹۲ هزار و ۹۵۶ بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: تعداد دو هزار و ۷۱۴ واحد متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند به مراجع قضایی معرفی شده و هزار و ۳۹۳ واحد نیز پس از دریافت اخطار، پلمب شده‌اند. همچنین ۱۰ هزار و ۹۵۳ مورد بازرسی مشترک با سایر دستگاه‌ها برای بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا