بزرگ‌ترین دهکده ورزشی کشور در شهر سهند احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند گفت: بزرگ‌ترین دهکده ورزشی کشور در شهر سهند احداث می‌شود.

عباس مصطفوی عصر امروز در مراسم افتتاح زمین تنیس شهر سهند و مسابقات تنیس آزاد جام امامت و ولایت شمال غرب کشور در این شهر که با حضور «شهلی بر» مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور، شهردار، فرماندار و اعضای شورای شهر برگزار شد افزود: عملیات ساخت آزاد راه تبریز- سهند که از آرزوهای دیرینه شهر سهند و مردم تبریز است امروز به ورودی لاله رسیده و اکنون به پایان احداث نزدیک می‌شویم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند گفت: وعده‌هایی که برای افتتاح آزاد راه تبریز- سهند داده شده است بزودی عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته این آزاد راه بدون هیچ توقفی با سرعت در حال احداث است گفت: دو سال قبل بسیاری از پروژه‌های عمرانی شهر سهند متوقف شده بود که اکنون همان پروژه‌ها از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند و ۳۰ درصد باقیمانده هم تا پایان شهریور ماه به اتمام خواهند رسید.

مصطفوی گفت: امروز به جرأت می‌توان گفت در شهر سهند هیچ پروژه متوقف شده‌ای نداریم و همان طور که قول داده بودیم «سهند را میهمان خانه تبریز» می‌کنیم امروز می‌رویم که آن را محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر سهند از احداث بزرگ‌ترین دهکده ورزشی کشور در شهر سهند خبر داد و گفت: شهر سهند تنها از چند خانه و آپارتمان تشکیل نشده است و رویکرد ما شهری با امکانات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و در این راستا قدم‌های بسیار مهمی برداشته شده است و احداث مجموعه هشت بهشت و پارک‌های چند هکتاری گواه این مدعاست.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر سهند، وی افزود: زمین ورزشی تنیس که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت ۵ منظوره بوده و همزمان پنج تیم می‌توانند در ان بازی کنند.

وی افزود: پارک ۶۰ هکتاری برای سهند برنامه ریزی شده است که در شهریور ماه کلنگ زنی آن شروع خواهد شد و چند پارک دیگر هم طی سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی همچنین از انعقاد چند تفاهم نامه و پروژه‌های مشارکتی خبر داد و گفت: شهر سهند از هر سرمایه گذاری که در این شهر سرمایه گذاری کند حمایت می‌کند و در این راستا سرمایه گذارانی که قبلاً در این شهر سرمایه گذاری کرده و به دلایلی این شهر را ترک کرده بودند ما دعوت به همکاری کردیم.

مصطفوی افزود: همه این کارها در شرایط کرونایی و تحریم انجام گرفته است و علیرغم مشکلات اعتباری که داشتیم این پروژه‌ها را عملیاتی کرده و ثابت کردیم کمبود اعتبار و یا تحریم مانع پیشرفت و توسعه نیست.

مدیرعامل شرکت عمران شهر سهند با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب گفت: شهر سهند عملاً گام دوم انقلاب را پیاده کرده است.

نگاه تخصصی به شهرهای جدید کشور

در این مراسم مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور نیز رویکردهای این مدیریت را کیفیت بخشی به شهرهای جدید اعلام کرد و گفت: اکنون نگاه ما به شهرهای جدید تخصصی‌تر شده و بر این باوریم که شهر را فرهنگسراها، زمین‌های ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و امکانات رفاهی تشکیل می‌دهند و شهر تنها از چند بلوک ساختمانی تشکیل نشده است.

شهلی بر افزود: شهرها باید بتوانند زمینه اشتغال و فعالیت‌های دیگر را نیز ایجاد کنند و کیفیت شهرهای جدید باید از شهرهای موجود بیشتر و استانداردتر باشد و شهر سهند اکنون با این نگاه پیش می‌رود.

وی آذربایجان شرقی را از استان‌های افتخار آفرین کشور دانست و گفت: هرجا رشد و توسعه علمی و تجاری مطرح بوده آذربایجان علمدار و پیشرو توسعه و تحول بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شهر سهند اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است گفت: در شهر سهند زیرساخت‌های رشد و توسعه فراهم شده است.

شهلی بر رونق فضای کسب و کار، تکمیل زیرساخت‌ها، ایجاد اشتغال و گردشگری را از اولویت‌های کاری و راهبردی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید دانست و گفت: شهر سهند به دلیل قابلیت‌های اقلیمی و زیرساخت‌های ایجاد شده در چند سال اخیر در بحث گردشگری پیشتازی دارد و در شهرهای جدید دیگر این پیشتازی دیده نمی‌شود و می‌توان گفت شهر سهند الگوی شهرهای جدید کشور شده است.

وی اظهار امیدواری کرد این رویکرد شهر سهند به دیگر شهرهای جدید نیز تعمیم یابد.

مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور از نظرسنجی شهرهای جدید کشور خبر داد و گفت: مسلماً اگر مردم شهر سهند در این نظرسنجی شرکت کنند این شهر رتبه برتری کسب خواهد کرد.

وی سپس با اشاره به افتتاح زمین تنیس شهر سهند گفت: جای خوشحالی است که بازی لوکس تنیس که معمولاً بازی ویژه طبقات مرفه جامعه است در این شهر در اختیار عموم شهروندان قرار می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا