برگزاری چهل و سومین مسابقات قرآنی استان اصفهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ ساعات حضور بین شهرستان‌ها تقسیم شده است

به گزارش ارک خبر:رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی ساعات حضور برای مسابقات بین شهرستان‌ها و در دو گروه خواهران و برادران تقسیم و مقرر شده که حتی افتتاحیه و اختتامیه مسابقات برای جلوگیری از تجمع نیز حذف شده است.
حجت الاسلام مهدی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم استان اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، دستور اعمل برگزاری بر اساس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.
وی افزود: علاوه بر این به تمام افرادی که برای مسابقه در محل حضور دارند، پک بهداشتی شامل ماسک، مواد ضد عفونی کننده و … تحویل داده می‌شود و برای جلوگیری از تجمع متسابقین در ساعت‌های مقرر شده و در دو گروه خواهران و برادران در دو روز ۲۶ و ۲۵ مرداد ماه شرکت خواهند کرد.
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان خاطر نشان کرد: حدود ۳۶۰ نفر به این مرحله استانی راه یافته‌اند و ساعات حضور بین شهرستان‌ها تقسیم شده و حتی در همین راستا اختتامیه و افتتاحیه مسابقات نیز حذف شده است.
وی در خصوص رشته‌های فعلی مسابقات قرآنی به تفکیک خواهران و برداران گفت: برادران در ۹ رشته حفظ کل، حفظ ۲۰جز،۱۰ جز و ۵جز، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، دعا خوانی و تواشیح شرکت می‌کنند و خواهران نیز در همه این رشته‌ها به جز اذان و تواشیح حضور خواهند داشت.
حجت الاسلام طاهری یادآور شد: به هر رشته ای ۵ داور اختصاص داده شده و نمره نهایی بر اساس هر رشته روز بعد اعلام می شود. روز برگزاری مسابقات در ۲۵ مرداد ماه برای برادران و ۲۶ مرداد ویژه خواهران در دانشگاه علوم و قرآنی امام صادق(ع) واقع در دولت آباد برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن