شرکت‌های بزرگ آذربایجان‌شرقی با ورود به بورس سرمایه مورد نیاز را تامین کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت‌های بزرگ استان با ورود به بازار بورس سرمایه مورد نیاز برای توسعه را از محل مشارکت‌های مردمی در بازار سرمایه تامین کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت‌های بزرگ استان با ورود به بازار بورس سرمایه مورد نیاز برای توسعه را از محل مشارکت‌های مردمی در بازار سرمایه تامین کنند.

علی جهانگیری، روز شنبه در دیدار مدیر جدید تالار منطقه ای بورس آذربایجان شرقی با وی، افزود: مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی شرکت‌های مختلف موجب تامین سرمایه مورد نیاز آن ها برای توسعه و اجرای برنامه های جدید می شود و سوق دادن شرکت‌های بزرگ به بورس از جمله مهم ترین اولویت‌های استان است.

وی با اظهار امیدواری در سرعت بخشی برای تحقق این موضوع، اظهار داشت: سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی برای ورود مجموعه‌های تولیدی و صنعتی خود به بازار بورس مورد تشویق و حمایت قرار می گیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در زمان کنوین شرکت های داورسازی دانا و آیلین مهر، اولین متقاضیان استان برای ورود به بورس هستند، گفت: امید است در آینده‌ای نه چندان دور این مجموعه ها و سایر شرکت‌های استان در بازار بورس فعالیت چشمگیری داشته باشند.

جهانگیری، ادامه داد: حضور در بازار بورس، مزایای مهمی به دنبال دارد که از جمله شامل شفاف تر شدن فعالیت‌ها و تامین مالی آسان است و مذاکره جدی سازمان بورس و اوراق بهادار با صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ برای ورود به بازار سرمایه ضروری است.

مدیرمنطقه ای تالار بورس آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به مهم‌ترین اقدامات تالار بورس در استان، گفت: تعداد شرکت‌های فعال استان در بازار بورس بسیار اندک و پایین‌تر از سایر استان‌های کشور است.

علی نوپرور، با اشاره به اینکه تالار بورس استان سال هاست که مستاجر شرکت بورس است، افزود: راه اندازی مرکزی مستقل برای استقرار تمامی بازارها و فعالیت‌های مربوط به بازار سرمایه ضروری است.

در این جلسه مقرر شد طرح پیشنهادی تالار بورس استان برای احداث ساختمان مجزا برای این مجموعه به دفتر معاونت اقتصادی استانداری، ارسال و تصمیمات کارشناسی در این زمینه اتخاذ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن