آذربایجان‌شرقی رتبه اول بسته‌بندی عسل در کشور

ارک خبر- مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: استان در زمینه بسته‌بندی عسل دارای رتبه اول در کشور است.

آذربایجان‌شرقی رتبه اول بسته‌بندی عسل در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ایاز برنو امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی دارای رتبه اول بسته‌بندی عسل در کشور است، اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی دارای دو واحد بزرگ بسته‌بندی عسـل بوده و یکی از آنها بزرگترین بسته‌بندی عسل کشور است.

 وی با بیان اینکه بیشتر برندهای مطرح عسل کشور در استان ما فرآوری و بسته‌بندی می‌شوند، افزود: مجموعاً تا امروز تعداد ۳۶ واحد دارای پروانه بهره‌برداری به فرآوری و بسته‌بندی عسل تولیدی استان آذربایجان‌شرقی و استان‌های همجوار در استان مشغول فعالیت می‌باشند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه صنعت فرآوری و بسته‌بندی عسل، نقش مهمی در یکی از بخش‌های کلیدی و تاثیرگذار برای نفوذ بیـشتر در بازارهای کشورهای همسایه، اورآسیا و جهانی داشته است، یادآور شد: قدرت کسب قسمت بیشتری از ارزش افـزوده حاصـل از تولید و صـدور محـصول زنبورستان‌های عسل استان، کشور همچنین تقویت و پایداری زنجیره تولید بخش کشاورزی را است.

وی با بیان اینکه عسل محصول فرعی زنبور است، می‌گوید: در آذربایجان‌شرقی مراکز تحقیقاتی و تولیدی بسیاری در این صنف فعالیت می‌کنند و اشخاص بسیاری همچون مرحوم استاد پوراصغر در این زمینه اقدامات مهمی انجام داده‌اند.

برنو افزود: بسته‌بندی‌های عسل در شرق، غرب و حتی شمال‌غرب کشور اغلب در آذربایجان‌شرقی انجام می‌گیرد و این استان در زمینه بسته‌بندی عسل دارای رتبه اول در کشور است.

وی تصریح کرد: ۳۶ واحد فرآوری با ظرفیت بسته‌بندی ۱۸ هزار تن در استان فعالیت می‌کنند که استان را چشم امید شمال‌غرب کرده است.

وی متذکر می‌شود: حتما در اغلب برندهای مطرح عسل در کشور نامی از آذربایجان‌شرقی دیده می‌شود و موفقیت‌های خوبی توسط زحمت‌کشان سرمایه‌گذار استان در این زمینه انجام گرفته و در حال گسترش است.

برنو بیان داشت: دستگاه‌های فرآوری عسل استان بسیار مدرن و همپای سطح تکنولوژی اروپا هستند و روز به روز نیز به سمت بهبود و توسعه این امکانات پیش می‌رویم‌.

وی خاطرنشان کرد: زحمت اصلی در زمینه بسته‌بندی عسل و حتی سایر محصولات استان بر دوش سرمایه‌گذاران فهیم استان قرار دارد که امیدواریم سایه این عزیزان همواره بر سرمان باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا