اتمام تابستانه کتاب و فروش نه میلیاردی کتاب در آذربایجان شرقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از اتمام اجرای طرح تابستانه کتاب و فروش نه میلیارد و 144 میلیون ریالی کتاب در طول این طرح در استان خبر داد.

 

محمد محمدپور گفت: با پایان چهاردهمین طرح یارانه حمایتی از کتابفروشی‌ها با عنوان تابستانه کتاب، ۲۲۳۴۸ کتاب به ارزش نه میلیارد و ۱۴۴ میلیون ریال در استان به فروش رسید.

وی افزود: در این طرح سی کتابفروشی در تبریز و ۸ کتابفروشی در شهرستانهای مراغه، بناب، ملکان، مرند، چاراویماق، هشترود و عجب‌شیر عضو بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: کتابفروشی‌های مشارکت کننده در این طرح در مدت ۱۳ روز از تاریخ ۱۸ تا ۳۰ مردادماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کتاب های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف عرضه نمودند.

محمدپور تصریح کرد: در این طرح که با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» اعتبار جذب شده یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار یک میلیون و پانصد هزار ریال بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در «تابستانه کتاب۹۹» به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده بود.

وی گفت: کتابفروشی های شایسته، شهر کتاب و بانک کتاب در این دوره به ترتیب بیشترین فروش کتاب را داشتند.

طرح‌های عیدانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب در راستا ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا