تمرین بازگشایی مدارس آذربایجان شرقی ۵ و ۶ شهریور انجام می شود

ارک خبر- معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی از برگزاری تمرین بازگشایی مدارس در ۵ و ۶ شهریور ماه خبر داد و گفت: ارزیابی حضوری از عملکرد مناطق و نواحی قبل از برگزاری تمرین بازگشایی انجام می شود.

ارک خبر- معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی از برگزاری تمرین بازگشایی مدارس در ۵ و ۶ شهریور ماه خبر داد و گفت: ارزیابی حضوری از عملکرد مناطق و نواحی قبل از برگزاری تمرین بازگشایی انجام می شود.

عاشور اکرمی در نشست مسئولین کارگروه های پروژه مهر آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر تسریع تعمیر و تجهیز مدارس مناطق و نواحی تا آغاز سالتحصیلی تاکید کرد و بهبود دسترسی دانش آموزان و معلمان به شبکه شاد را خواستار شد.

معاون آموزش متوسطه استان از ثبت نام بالای ۹۵ درصدی دانش آموزان استان در مقطع ابتدایی خبر داد و گفت: نظارت و ارزیابی بر روند ثبت نام همچنان ادامه دارد.

اکرمی با اشاره به قطب بندی نواحی و مناطق در زمان بازگشائی، گفت: ارزیابی حضوری از عملکرد مناطق و نواحی قبل از برگزاری مانور بازگشائی انجام می شود.

وی از توزیع کتب درسی بین دانش اموزان تا ۱۰ شهریور ماه خبر داد .

علی مظفری رئیس کارگروه نظارت و ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی هم اظهار داشت: با توجه به وضعیت کرونائی موجود و نظر به اینکه در شیوه نامه پروژه مهر برنامه های مختلفی برای سه وضعیت کرونائی شهرهای مختلف در نظر گرفته شده است لذا لازم است تدریس ها مجازی دبیران فقط در فضای مجازی شاد انجام گرفته و کل معلمان می بایست در شبکه شاد عضو باشند تا پیگیری های تدریس فقط از طریق فضای مجازی شاد انجام گردد .

نقی رحیمی رئیس اداره دوره اول ابتدائی و  یکی از اعضای کارگروه نظارت و ارزیابی در خصوص مشکلات پیش روی شاخه ابتدائی دوره اول اظهار داشت: به خاطر شرایط کرونائی ثبت نام در مراکز پیش دبستانی کاهش محسوسی داشته است چنانچه تاکنون ۵/۶ درصد دانش آموزان در مراکز پیش دبستانی ثبت نام کرده اند .

وی همچنین گفت: افزایش دانش آموزان مدارس غیر دولتی به خصوص در پایه ابتدائی مشکلاتی را به بار آورده است ؛ ولی با این حال بر اساس شیوه نامه  پروژه مهر برای هر سه وضعیت کرونائی تمهیدات لازم اندیشیده شده است که نیاز به همکاری جدی مدیران و آموزگاران و اولیا و دانش آموزان دارد .

رحیمی افزود: طرح معلم یار که طرح ابداعی استان آذربایجانشرقی بود طرحی بسیار موفق و ایده آل بود که در صورت تداوم وضعیت کرونائی می بایست بصورت برنامه ریزی شده ادامه یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا