اختصاص اینترنت رایگان برای ۶۰۰ هزار معلم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فروردین‌ماه امسال بسته ۲۰ گیگ اینترنت رایگان برای معلم‌ها تعریف کردیم و قصد داریم این بسته را برای ۶۰۰ هزار معلم دوباره فعال کنیم.

به گزارش ارک خبر به نقل از ایرنا ،محمدجواد آذری جهرمی» امروز (یکشنبه)   درباره اینترنت رایگان دانش‌آموزان گفت: تخصیص بسته اینترنت رایگان برای آموزش مجازی دانش‌آموزان از دیروز آغاز شده است. دیشب شرکت ایرانسل اطلاعیه نحوه عملکرد خود را منتشر کرد و برنامه‌هایی برای اجرای بسته‌های آموزشی دارند را به اطلاع کاربران رساند.

او اضافه کرد: باتوجه به مجموعه‌ سایت‌هایی که وزارت آموزش و پرورش مشخص می‌کند، برای دانش‌آموزان بسته ماهانه‌ای تعریف می‌شود که در آن بسته، دانش‌آموزان می‌توانند از ظرفیت آموزش مجازی به صورت رایگان استفاده کنند.

جهرمی اشاره کرد: نام این بسته «شاد» است اما تنها برای استفاده از شبکه دانش‌آموزی شاد نیست و می‌توان برای ابزارهای آموزشی دیگر از آن استفاده کرد. اتصال به شبکه شاد کاملا رایگان است و اتصال مدارس به آن نیز آغاز شده است.

وزیر ارتباطات با بیان این که بسته‌ای فراتر از بسته شاد نیز ظرف چند روز آینده فعال خواهد شد، خاطرنشان کرد: میزان مصرف معلمین از میزان مصرف دانش آموزان بالاتر است. فروردین امسال بسته ۲۰ گیگ اینترنت برای معلم‌ها تعریف کردیم و قصد داریم این بسته را برای ۶۰۰هزار معلم دوباره فعال کنیم.

او در پایان افزود: با یک کار فشرده تمام مدارس کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم و هر میزان اینترنت معلم‌ها و دانش‌آموزان در مدرسه استفاده می‌کنند رایگان است. مصرف دیروز اینترنت ۵ گیگابیت بر ثانیه بود و ظرفیتی که ما برای‌شان در نظر گرفته‌ایم خیلی بیشتر از این میزان است.

آذری جهرمی همچنین درباره اظهارات روز گذشته دبیرشورای عالی فضای مجازی در خصوص شبکه ملی اطلاعات گفت: «تجهیزاتی که برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در دولت قبل (دولت یازدهم) و در دوران وزارت محمود واعظی خریداری شده بود نصب و راه‌اندازی شد.»

وی افزود: «مصاحبه دبیر شورای عالی فضای مجازی را ندیده‌ام اما اگر منظورشان از دولت قبل، دولت دکتر احمدی‌نژاد است که مردم می‌توانند پیشرفت فضای مجازی را با یکدیگر قیاس کنند و در آن باره نیازی به توضیح نیست. اگر در خصوص دکتر واعظی است که طبیعتا آقای واعظی در زمان حضور خودشان در وزارت ارتباطات، خدمات بسیار درخشانی در حوزه ارتباطات انجام داده‌اند و مسیری که دولت یازدهم و دوازدهم داشته‌اند از یکدیگر مجزا نبوده‌اند.»

وزیر ارتباطات اشاره کرد: اسناد خرید تجهیزات، قراردادها و کارهایی که اجرایی شده، کاملا مشخص است. کارهای بزرگی در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است. در دولت یازدهم من معاون وزیر ارتباطات بودم و بخش عمده اقدامات به شرکت ارتباطات زیرساخت مربوط بود که مسئولیت آن با من بود.

او تشریح کرد: امروز مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات را افتتاح می‌کنیم، مرکز امنیت شبکه ملی اطلاعات هفته آینده افتتاح می‌شود. دو مرحله توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و پورت‌های VDSL را در برنامه داشتیم و اجرای طرح پایلوت ۵G تمامی اتفاقاتی است که در دولت یازدهم و دوازدهم رخ داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا