۹ پروژه انتقال و فوق توزیع یزد با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

5 نیروگاه مقیاس کوچک و خورشیدی در استان به بهره‌برداری رسید

تعداد ۹ پروژه پست برق، خطوط انتقال و توزیع به همراه ۵ نیروگاه مقیاس کوچک و خورشیدی در استان یزد هم‌زمان با نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ارک خبر از پاون، با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در استان یزد همزمان با نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، افتتاح  ۱۴ پروژه برق‌رسانی این استان با صرف ۳۰۳ میلیارد تومان اعتبار کلید خورد.
بر اساس این گزارش، بهره‌برداری از پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت خضرآباد در شهرستان اشکذر، توسعه دو خط ۶۳ در پست امام زاده، تکمیل دو ورودی موجود در شهرستان اردکان، خط ۶۳ کیلوولت سرو- امامزاده، خط ۶۳ دومداره تغذیه پست سریزد، پست ۶۳ به ۲۰ سیار مربوطه و خطوط ۶۳ کیلوولت اتصال به پست مهرگان، تغذیه پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت سریزد، از جمله پروژه‌های برق منطقه‌ای یزد محسوب می‌شود.
افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی دیوان (چاهک) و نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی شمس (نیر) با هدف کاهش تلفات شبکه، جبران افت ولتاژ در نقطه انتهای شبکه، با مجموع تولید سالانه ۳۱٫۲ میلیون کیلووات انرژی پاک، صرفه‌جویی سالانه ۸٫۷۷ میلیون متر مکعب سوخت فسیلی، کاهش انتشار گازهای آلاینده به میزان ۲۱٫۵ هزار تن در سال و صرفه‌جویی در مصرف آب به میزان ۶٫۹۸ میلیون لیتر در سال، از دیگر پروژه‌هایی است که افتتاح آنها به صورت همزمان آغاز شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا