سفر نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان به کابل

تاکید بر قانون اساسی و دستاوردهای حاصل از آن در دو دهه اخیر و اهمیت دستیابی به صلح و کاهش آلام مردم افغانستان در سفر هیات ایرانی به این کشور.

به گزارش ارک خبر،ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان در امور افغانستان در راس هیاتی در سفر چند روز پیش خود به کابل با مقامات عالیرتبه دولت جمهوری اسلامی افغانستان شامل دکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور، دکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، حمد الله محب مشاور امنیت ملی، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان، خانم لیونز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و برخی از رهبران سیاسی افغانستان دیدار و تبادل نظر کرد.

سفر هیأت ایرانی به کابل در راستای پیگیری سیاست‌ اصولی کشورمان مبتنی بر اهمیت برقراری ثبات پایدار با تاکید بر قانون اساسی و به منظور رایزنی با مقامات ارشد افغانستان صورت گرفت و در همه دیدارها بر ضرورت وحدت کلمه و وفاق ملی نیروهای سیاسی افغانستان و اهمیت برقراری صلح بعنوان مقدمه امنیت و توسعه پایدار و قابل محاسبه تأکید شد.

مقامات عالیرتبه دولت افغانستان به خصوص رئیس جمهور این کشور از مواضع حمایتی جمهوری اسلامی ایران از روند صلح در چارچوب جمهوریت و قانون اساسی قدردانی و تشکر کرده و خواستار تداوم این راهبرد و مشورت و رایزنی مستمر و منظم میان مقامات دو کشور شدند.

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان نیز در دیدار با نماینده ویژه کشورمان از حمایت جمهوری اسلامی ایران از نقش سازمان ملل در کمک به روند صلح افغانستان در چارچوب گفتگوهای بین الافغانی تقدیر کرد و خواستار تداوم تقویت نقش کشورهای منطقه به خصوص همسایگان افغانستان در عرصه‌های مختلف و حمایت از دولت و مردم افغانستان شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا