کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز است

رییس جمهور گفت: عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری دهیم یا اگر مدارس باز شوند کرونا از کنترل ما خارج می‌شود اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار ابتلا هم در برخی مناطق کاهشی است.

به گزارش ارک خبر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه این مناطق اهمیت خاصی برای ما دارد، اظهار کرد: مناطق آزاد در سراسر کشور و نیز مناطق ویژه ما چهره دیگری از آغاز دولت تدبیر و امید به خود گرفته است. تأکید ما از همان سال ۹۲ بر این بود که این مناطق از واردکننده‌ بودن به صادرکننده‌ بودن بدل شود و گردشگران خارجی و داخلی را جذب کنند به ویژه که در شرایط تحریم‌ها می‌توانند در زمینه بانکداری، بیمه و انبارداری نقش خاصی را ایفاء کنند.

وی افزود: اینکه امروز یک گلخانه هشتاد هکتاری در منطقه آزاد ارس افتتاح می‌شود از بزرگترین طرح‌ها در این زمینه است که در خاورمیانه انجام شده و علاوه بر ایجاد اشتغال برای صادرات هم تأثیرگذار است.

روحانی با بیان اینکه مناطق آزاد از حالت تجارت‌محور به حالت تولیدمحور بدل شده‌اند، اظهار کرد: در مناطق آزاد و ویژه ما از سال ۹۲ تا ۹۸، ۱۳۴ میلیارد دلار صادرات انجام شده که البته تنها بیش از ۳۰ میلیارد آن به داخل صادر شده و مابقی صادرات خارجی بوده است و این مناطق جایگاه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است و سرمایه‌گذاران ما می‌توانند به دلیل معافیت‌هایی که برای این مناطق در نظر گرفته شده، راحت‌تر کار خود را پیش ببرند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید موانع تولید رفع شود و تسهیلات لازم در این زمینه فراهم شود، گفت: ما در شرایط تحریم راهی جز فعال‌کردن سرمایه‌های داخلی خود نداریم و البته ما کشوری پهناور داریم که مناطق جغرافیایی مختلفی دارد و امکان سرمایه‌گذاری در آن موجود است.

وی همچنین با اشاره به افتتاح چند هتل در مناطق آزاد گردشگری در میان طرح‌های ملی امروز، یادآور شد: ما از شرایط کرونا که عبور کنیم مناطق آزاد امکان جذب گردشگر بسیار بیشتری دارد.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ما در شرایطی قرار داریم که صهیونیست‌ها و اذنابشان به دنبال توهین به پیامبر و مقدسات ما هستند، گفت: صهیونیست‌ها برخی از کشورهای مسلمان منطقه را هم فریب می‌دهند. همچنین شاهدیم که آنان و همراهانشان به دنبال توهین مجدد به پیامبر ما هستند و آنچه در گذشته رخ داد را مجدداً تکرار کرده‌اند. در این شرایط ما باید مسئله فلسطین را از یاد نبریم و نیز باید دربرابر زورگویی‌ها و قلدری‌ها بایستیم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گزارش برخی استان‌ها نشان می‌دهد علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری در محرم شاهد کاهش روند ابتلا به کرونا هستیم و این افتخارآمیز است، تصریح کرد: عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری دهیم از کنترل ما خارج می‌شود یا اگر مدارس باز شود از کنترل ما خارج می‌شود اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار هم در برخی مناطق کاهشی است. ما حتی در شرایطی که اگر در ماه‌های آینده واکسن کرونا بیاید نیز باید همین اصول بهداشتی را رعایت کنیم چرا که مشخص نیست این واکسن برای چندماه سلامتی افراد را تامین می‌کند.

وی در پایان با اشاره به افتتاح طرح‌های ملی امروز یادآور شد: امروز حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان طرح افتتاح کردیم و این به معنای زنده‌بودن و تحرک کشور است و نیز به معنای شسکت‌خوردن آمریکاست و نشان می‌دهد می‌توانیم مسیر پیشرفت را طی کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا