توضیحات جهرمی درباره «شاد»/ همراه اول مرکز پیام راه‌اندازی کند

وزیر ارتباطات گفت: آنچه وجود دارد این است که هشت و نیم میلیون عضو فعال است و متوسط فعال پهنای باند ۱۵۰ کیلوبایت بر ثانیه است؛ مسأله ربطی به کیفیت ندارد.

به گزارش ارک خبر به نقل از مهر ،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با اختلال اخیر اینترنت اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت اینترنت است و تضادی با اینترنت ندارد. اختلال در دسترسی در رابطه با یکی از اپلیکیشن‌های پیام رسان بود که نسخه وب آن با مشکل مواجه شده بود.

وی عنوان کرد: آمازون در خدمت دهی به کاربران ایرانی محدودیت‌های اعمال کرده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته حل شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با نرم افزار شاد افزود: آنچه وجود دارد این است که هشت و نیم میلیون عضو فعال است و متوسط فعال پهنای باند ۱۵۰ کلیوبایت بر ثانیه است. مسأله ربطی به کیفیت ندارد. این شبکه، شبکه ای است که به سایر شبکه‌ها خدمت رسانی می‌کند پس مسئله پهنای باند نیست میزان مصرف شاد از نرم افزارهای دیگر بیشتر شده است و حجم استفاده از این نرم افزار بالا رفته است.

آذری جهرمی تصریح کرد: از همراه اول خواستیم مرکز پیام راه اندازی کنند. مشکلی که مطرح می‌شود این است که معلمین و دانش آموزان احراز هویت نمی‌شوند که به «سناد» در وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود که درحال به روز رسانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا