ضربه به اعتماد مخاطب با قیمت نجومی وی‌اودی‌ها/ مسئولان سکوت کردند

یک تهیه‌کننده با اشاره به افزایش ناگهانی حق اشتراک یکی از پلتفرم‌ها که طی یک ماه در دو نوبت صورت گرفت و اعتراضاتی به همراه داشت، بیان کرد که این افزایش قیمت به اعتماد مخاطب ضربه می‌زند.

به گزارش ارک خبر، بیشتر از دو هفته از افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی حق‌اشتراک یکی از پلتفرم‌های عرضه اینترنتی فیلم و سریال نگذشته بود که این وی او دی باردیگر حق اشتراک کاربران را به میزان زیادی افزایش داد. ۲ هفته پیش بود که این وی‌اودی حق اشتراک کاربران خود را با یک شیب صعودی از ۳۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رساند و حالا این رقم با یک افزایش عجیب و غیرمعقول به ۹۹ هزار تومان رسیده است.

این افزایش غیرمنطقی آن هم در یک بازه زمانی کوتاه اگرچه واکنش بسیاری را در بر داشت اما از طرف نهادهای مسئول با سکوت محض مواجه بوده است؛ نهادهای مسئولی که باید ترمز این گرانی‌های بی حد و حصر را می‌کشیدند و نشان می‌دادند که وظیفه نظارتی‌شان را به درستی انجام می‌دهند.

برخی از تهیه‌کنندگان و سینماگران فعال در عرصه شبکه خانگی نسبت به این افزایش بی‌رویه واکنش نشان داده‌اند. کوروش انصاری تهیه‌کننده تلویزیون و عضو کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری است که درباره این افزایش بی حد و مرز حق اشتراک، به خبرنگار مهر بیان کرد: مردم در این شرایط که کرونا در جامعه شیوع بسیاری دارد در خانه‌ها مانده‌اند، اعتماد کرده‌اند و فیلم و سریال‌ها را از طریق شبکه‌های مجازی می‌بینند و متأسفانه با این افزایش قیمت با یک لطمه مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: مردم سعی می‌کنند به خاطر کرونا کمتر به سینما بروند و تفریحات این چنینی ندارند پس ما هم باید کمک کنیم تا کمتر در این شرایط هزینه کنند اما به بهانه اینکه می‌خواهیم کیفیت را افزایش دهیم قیمت‌ها را افزایش می‌دهیم.

انصاری در توجیه آن‌ها که می‌گویند هزینه تولید محصولات افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: اگر ۱۰ درصد هزینه‌ها بالا می‌رود قیمت‌ها هم باید به همان میزان بالا برود. اگرچه تخفیف‌هایی هم در همین قیمت‌ها لحاظ شده است اما تخفیف برای همه هم اعمال نمی‌شود.

وی درباره شائبه اشتغالزایی از طریق این افزایش قیمت‌ها در وی‌اودی‌ها تصریح کرد: زمانی هست که شرایط نرمال است و ما می‌گوئیم همه باید در این شرایط اشتغالزایی و حتی تجارت کنند و در واقع باید اشتغال و درآمدی وجود داشته باشد که بتوان با چنین هزینه‌هایی در ادامه درآمدزایی کرد اما چنین شرایطی اکنون فراهم نیست. مردم از وضعیت مادی مناسبی برخوردار نیستند و نمی‌توان صرفاً به فکر منافع عده‌ای قلیل مثل صاحبان وی او دی‌ها بود.

انصاری در بخش دیگر گفت: این نکته هم گفته می‌شود برای کیفیت بهتر این کار صورت گرفته یک توجیه است چون مردم با همین کیفیت‌هایی که ارائه شده است سریال‌ها را می‌بینند و تا الان استقبال هم شده است.

وی این افزایش قیمت یک باره را آسیب‌زا دانست و اظهار کرد: ما در این شرایط باید هوای هم را داشته باشیم، مردم هستند که ما را سرپا نگه می‌دارند و وقتی مردم به ما و محصولات ما اعتماد می‌کنند نباید یک باره قیمت‌ها را بالا برد و به این اعتماد ضربه زد.

این تهیه کننده تلویزیون در پایان عنوان کرد: ما باید همیشه طرف مردم را بگیریم و از آن‌ها حمایت کنیم ممکن است وی‌اودی‌ها هم بخواهند سود ببرند اما باید سود معقولی باشد و نباید در این سود مردم را از دست بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا