میزان بارش‌های آذربایجان‌شرقی در سال آبی جاری از ۲۰۳میلی‌متر گذشت

تبریز- مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با احتساب ۱۶.۶ میلی‌متر بارش در هفت روز گذشته، میزان بارندگی‌ها در سال آبی جاری در استان به ۲۰۳.۴ میلی‌متر رسید.

به گزارش ارک خبر، علی دولتی مهر روز دوشنبه با بیان اینکه این میزان بارش از یکم مهر سال ۹۹ تا ۱۸ اردیبهشت امسال به ثبت رسیده است، افزود: میزان بارش سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته حدود ۲۴.۵ درصد معادل ۶۶ میلی متر کاهش دارد به طوری که میانگین بارش در سال آبی گذشته در این بازه زمانی ۲۶۹.۳ میلی متر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین بارش در سال آبی جاری نسبت به بلند مدت حدود ۱۸.۳ درصد معادل ۴۵.۵ میلی متر کاهش یافته است، اظهار کرد: به طور میانگین در طول این بازه زمانی و در بلند مدت حدود ۲۴۸.۹ میلی متر بارندگی در استان ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه بارش یک سال کامل آبی در این استان ۳۱۹.۸ میلی متر است، گفت: تاکنون در این بازه زمانی حدود ۶۳.۶ درصد از بارش سال آبی جاری تأمین شده است.

دولتی مهر ادامه داد: در سال آبی جاری بیشترین بارندگی از شهرستان مرند به میزان ۳۱۰ میلی متر و کمترین بارش از چاراویماق به میزان ۱۶۰.۱ میلی متر گزارش شده که این میزان بارش در مرند نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰.۹ میلی متر افزایش و در چاراویماق حدود ۱۹۷.۶ میلی متر کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا