عقب نشینی نفت در واکنش به آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک

روند رشد روز گذشته قیمت نفت تحت تاثیر احتمال آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا، ژاپن و هند، در معاملات روز سه شنبه معکوس شد و کاهش یافت.

به گزارش ارک خبر،بهای معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۸ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۷۶ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت ۴۲ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۷۹ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید.

یک منبع آگاه در دولت بایدن به رویترز گفت: سواپ از ذخایر نفت استراتژیک آمریکا روز سه شنبه در اقدامی هماهنگ با کشورهای متعدد اعلام خواهد شد.

گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کرد: گفته می‌شود جو بایدن، رییس جمهور آمریکا آماده می شود برداشت نفت از ذخایر استراتژیک را هماهنگ با کشورهای متعدد دیگر استفاده کند.

نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت روز دوشنبه در واکنش به گزارشهایی درباره احتمال اقدام تولیدکنندگان اوپک پلاس برای تنظیم برنامه افزایش تولید خود در صورت اقدام کشورهای مصرف کننده برای آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک یا آسیب دیدن تقاضا بر اثر شیوع دوباره ویروس کرونا، یک درصد افزایش یافت.

صحبت درباره آزادسازی هماهنگ نفت از ذخایر استراتژیک کشورهای مصرف کننده بزرگ، قیمتها را به پایین ۸۰ دلار در هر بشکه رسانده و انتظار می رود برداشت از این ذخایر یک تاثیر موقتی داشته باشد. تحلیلگران توجه خود را به احتمال آسیب دیدن تقاضا از موج چهارم شیوع کووید ۱۹ در اروپا معطوف کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، لوییس دیکسون، تحلیلگر شرکت “ریستاد انرژی” اظهار کرد: همچنان که اروپا به خصوص اروپای شرقی برای متوقف کردن شیوع کووید ۱۹ تقلا می کنند، ریسک تدابیری نظیر قرنطیه پررنگ شده است. تقاضا در اروپا برای سوخت جاده‌ای و سوخت جت از ۸.۱ میلیون بشکه در روز در اکتبر به ۷.۸ میلیون بشکه در روز در نوامبر کاهش پیدا کرده است. البته بخشی از این کاهش برای این وقت از سال عادی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا