اجرای طرح هزینه ودرآمد خانوار در آذربایجان‌شرقی همزمان با کل کشور

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح هزینه و درآمد خانوار در استان همزمان با کل کشور خبر داد.

به گزارش ارک خبر، امید یامی صبح امروز یک شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: اجرای طرح هزینه و درآمد خانوار در استان از اول اردیبهشت جاری شروع شده و تا آخر فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح امسال با مراجعه به ۵۴ خوشه ۶ خانواری و در مجموع ۳۲۴ خانوار در مناطق شهری و روستایی و اخذ و تکمیل اطلاعات به صورت ماهانه و فصلی اجرا می‌شود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی هدف از اجرای این طرح را برآورد متوسط هزینه و درآمد یک خانوار شهری و روستایی در سطح استان اعلام کرد.

یامی ابراز داشت: اهمیت این طرح در امکان بررسی روند مصرف کالاها و خدمات، مطالعه روابط متقابل ویژگی‌های اجتماعی- اقتصادی خانوارها، ارزیابی آثار سیاست‌های اقتصادی در زمینه تأمین عدالت اجتماعی و بررسی توزیع درآمد، امکان بررسی خانوارهای زیر خط فقر و نقش مهم آن در تأمین اطلاعات مورد نیاز حساب‌های ملی و منطقه‌ای و برنامه ریزی های اقتصادی- اجتماعی است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: نتایج تفضیلی این طرح به صورت سالانه توسط مرکز آمار ایران منتشر می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا