تشدید رگبار باران و رعد و برق و وزش باد در آذربایجان شرقی

مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی از تشدید رگبار باران و رعد و برق و وزش باد گاهی نسبتاً شدید از بعد از ظهر دوشنبه در استان خبر داد.

به گزارش ارک خبر، افشین ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی که وارد استان شده بود از بعد از ظهر دوشنبه ۱۹ اردیبهشت، تشدید شده و تا شب سه شنبه ۲۰ اردیبهشت موجب رگبار باران و رعد و برق، در نواحی مستعد بارش تگرگ و وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید و خیزش گرد و خاک در کلیه نواحی استان خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به رگبار باران و رعد و برق، افزود: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد و اصابت صاعقه و آسیب به محصولات کشاورزی دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از سفرهای غیر ضروری اجتناب و اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها پرهیز و اقدامات پیش گیرانه انجام گیرد.

وی با اشاره به وزش باد گاهی تا شدید، بیان کرد: احتمال پرتاب اشیا و سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی بر اثر وزش باد شدید دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره و ایستادن در مکان‌هایی که احتمال سقوط اجسام وجود دارد، دوری شود.

مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی تاکید کرد: به هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آوردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا