آموزش و آگاه‌سازی بهترین راه پیشگیری از افزایش اعتیاد زنان است

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به آسیب‌های جبران‌ناپذیر اعتیاد زنان بر خانواده و جامعه، گفت: آموزش، فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی بهترین راه پیشگیری از افزایش اعتیاد زنان است که باید از طریق آموزش‌یاران و تسهیل‌گران مجرب برای اقشار مختلف زنان صورت گیرد.

به گزارش ارک خبر،رقیه صادق‌زاده در جلسه کمیته تخصصی زنان و خانواده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با موضوع نحوه بهره‌گیری از ظرفیت بانوان در امر کاهش تقاضای مواد مخدر برگزار شد، گفت: مواجهه با مسأله اعتیاد، مستلزم شناخت دقیق ابعاد این مسأله است.

وی با اشاره نقش کلیدی خانواده‌ها در تربیت فرزندان، گفت: زنان و مادران نقش محوری در استحکام بنیان خانواده دارند و گرفتار شدن آنها در دام اعتیاد، می‌تواند بنیان خانواده را از هم فروپاشد و تبعات ناگواری را بر زندگی اعضای خانواده بر جای بگذارد.

صادق‌زاده افزود: مهم‌ترین تهدید حوزه اعتیاد، کاهش سن مصرف مواد مخدر است که این آسیب در زنان نسبت به مردان بیشتر است.

وی، به برنامه‌های اداره کل امور زنان و خانواده استانداری برای مقابله با این تهدید اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده از جمله این برنامه‌هاست که با دو رویکرد جامعه سالم و درمان افراد گرفتار در دام اعتیاد اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، در این جلسه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی بویژه در مناطق کم‌برخوردار و آسیب‌پذیر، استفاده از ظرفیت صداوسیما و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه زنان و خانواده، اشتغال افراد بهبودیافته، آگاه‌سازی اقشار مختلف بانوان و راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ بانوان تأکید شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا