شکسته شدن درختان و آلودگی هوا براثر طوفان در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی گفت: براثر وزش باد شدید و طوفان تعدادی از درختان در استان شکسته شده و گرد و غبار و آلودگی هوا نیز آسمان استان را فراگرفت.

به گزارش ارک خبر،محمدباقر هنربر با اشاره به وزش باد شدید و ایجاد طوفان در سطح استان، اظهار کرد: گزارش شکسته شدن تعدادی درخت در تبریز و برخی شهرهای استان به ما رسیده که خوشبختانه تا این لحظه هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

وی با بیان اینکه طوفان منجر به ایجاد گرد و غبار در منطقه و همچنین آلودگی هوا شده و شاخص آلودگی هوای تبریز برابر ۱۶۸ و بالاترین حد آلایندگی است، تاکید کرد: همچنان که پیش از این نیز از طرف مدیریت بحران کشور هشدار نارنجی داده شده است، از عموم مردم تقاضا می‌کنیم از تردد در فضای باز حدالامکان خودداری کنند و به خصوص کودکان و افراد سالمند و بیماران ریوی به هیچ وجه بیرون نروند.

هنربر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در هنگام طوفان خطر سقوط اشیا وجود دارد، از مردم در خواست می‌کنیم که هنگام تردد در بیرون مراقب اطراف خود بوده و از ایستادن زیر تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تابلوهای مغازه، داربست و ساختمان‌های در حال ساخت خودداری کنند؛ همچنین به پیمانکاران پروژه‌های عمرانی توصیه می‌شود در بحث سازه‌های موقت و بناها حتماً موارد ایمنی را رعایت کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا