پرواز‌های حج از ۲۲ خرداد آغاز می شود

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با انجام اولین پرواز زائران حج تمتع در ۲۲ خرداد، عملیات اعزام زائران به عربستان آغاز می شود.

به گزارش ارک خبر،آقای حسین جهانی گفت: در عملیات انتقال زائران امسال، حدود ۴۰ هزار زائر با پرواز‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به دو فرودگاه جده و مدینه انتقال خواهند یافت.

به گفته سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امسال در عملیات انتقال، زائران از ۱۸ ایستگاه پروازی تهران، تبریز، کرمان، اصفهان، اهواز، بندرعباس، مشهد، شیراز، اردبیل، بوشهر، همدان، بیرجند، یزد، ساری، گرگان، ارومیه، زاهدان و زنجان به دو فرودگاه جده و مدینه اعزام می‌شوند.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده اولین پرواز در روز ۲۲ خرداد از فرودگاه امام به مقصد فرودگاه جده انجام می‌شود. با انجام آخرین پرواز در روز ۱۲ تیر عملیات رفت زائران به سرزمین وحی به اتمام می رسد.

پیش از این اعلام شده بود که سازمان حج و زیارت و سازمان هواپیمایی کشور در حال رایزنی با کشور عربستان برای انجام پروازهای حج از طریق شرکت‌های هواپیمایی عربستان  بودند  که در نهایت  رئیس سازمان حج و زیارت از عدم موافقت با این موضوع خبر داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا