قطعی برق شهرک‌های صنعتی را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع خسارت قطعی برق صنایع به بخش تولید گفت: قطعی برق شهرک‌های صنعتی استان در طول هفته دو روز اعمال می‌شود که این موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ارک خبر،صابر پرنیان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه صنایع بزرگ مانند فولاد و سیمان نسبت به سایر استان‌ها در حق آذربایجان شرقی اجحاف می شود.

وی افزود: سهمیه‌ای که برای سایر استان‌ها در نظر گرفته شده به هیچ عنوان با سهمیه آذربایجان‌شرقی همخوانی ندارد بنابراین این موضوع را جزو محورهای اصلی سازمان قرار داده.ایم و از طریق وزارتخانه و سایر مراجع پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی به اهمیت برنامه ریزی‌های صحیح برای مصرف بهینه برق اشاره کرد و گفت: باید با اتخاذ تمهیدات مناسب اجازه ندهیم که به بخش تولید آسیب جدی وارد شود.

وی با انتقاد از برنامه قطعی اعلام شده برای واحدهای صنعتی گفت: با فرارسیدن پیک گرما از اواسط خرداد، مصرف برق به صورت تصاعدی افزایش یافته و از آنجا که در سال‌های اخیر برنامه‌ریزی مناسبی برای رشد تولید برق متناسب با نیاز کشور نداشته‌ایم، با خاموشی‌ در کشور اعم از قطعی برق واحدهای صنعتی و تولیدی مواجه هستیم.

پرنیان با بیان این که طبق ماده ۲۵ تسهیل فضای کسب و کار در صورت کمبود انرژی باید در مرحله آخر به سمت واحدهای صنعتی و تولید رفت، افزود: با مدیریت برق در حوزه.های تجاری، خدماتی و مصارف عمومی می‌توانیم قطعی برق صنعتی را به مرحله آخر انتقال بدیم‌، اما متاسفانه در آذربایجان شرقی برعکس عمل می‌شود.

وی اظهار کرد: با بررسی‌های انجام گرفته از سوی وزارت نیرو در حوزه برق رسانی به مراکز صنعتی و تولیدی آذربایجان شرقی ظلم بزرگی می‌شود چرا که در شهرک‌های صنعتی تهران هفته ای یک بار برق قطع می‌شود اما در آذربایجان شرقی قطعی برق در طول هفته دو روز اعمال می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: باید تخصیص برق به واحدهای بزرگ آذربایجان‌شرقی مانند سایر استان‌ها عادلانه و متناسب با سهم سرانه صنعتی اتفاق بیافتد، نه این که کارخانه‌های ما تعطیل شود و به بخش تولید آسیب برسد.

وی با بیان این که تمام سرمایه گذاری‌های صنایع فولاد استان مربوط به بخش خصوصی است، تاکید کرد: برنامه‌ی تخصیصی سه ماه آینده برق آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌ها کاملاً ناعادلانه است چراکه اگر این برنامه اجرا شود، تمام کارخانه‌های فولاد و کارخانه سیمان صوفیان به طور کامل تعطیل می‌شود.

وی ادامه داد: به‌عنوان متولی صنعت تولید، قطعاً جلوی این موضوع می‌ایستیم و از حق صنعت آذربایجان شرقی دفاع می‌کنیم.

پرنیان با اشاره به این که اگر ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی شود، صنایع تولیدی آسیب نخواهند دید، گفت: وزارت نیرو باید تغییر رویه بدهد و قطعی برق واحدهای صنعتی و تولیدی را در آخرین مرحله قرار دهد و اجازه ندهد صنایع در این شرایط خاص کشور تعطیل شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی افزود: از امسال نهضت ساخت مسکن شروع می‌شود و اگر سیمان و فولاد ما تعطیل شود از این نظر صنایع ما آسیب خواهند دید.

پرنیان با بیان این که در حوزه صنایع فولادی قطب سوم صنایع فولاد کشور هستیم، گفت: در حال حاضر ۲۴ درصد تولید و ۱۵ درصد صادرات فولاد در آذربایجان شرقی انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، وی افزود: امیدواریم به زودی مشکل قطعی برق صنایع برطرف شود تا تولیدکنندگان دغدغه کمبود برق را نداشته باشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا