جلوگیری از افزایش قیمت غذای دانشگاه‌ها با پرداخت یارانه دانشجویی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برای تغذیه دانشجویان مبلغی در اختیار دانشگاه ها قرار می‌گیرد و این مبلغ به عنوان یارانه به رستوران‌های مکمل پرداخت می شود تا افزایش قیمت متوجه دانشجو نشود.

به گزارش ارک خبر،هاشم داداش‌پور گفت: با توجه شرایط اقتصادی پیش آمده، ما سعی کرده ایم که افزایش قیمت غذای دانشگاه‌ها کمترین اثر را بر دانشجویان بگذارد.

به گفته رئیس سازمان امور دانشجویان برای تغذیه دانشجویان مبلغی در اختیار دانشگاه ها قرار می‌گیرد که می‌توانند به عنوان یارانه این مبلغ را به رستوران‌های مکمل پرداخت کنند تا افزایش قیمت غذا متوجه دانشجو نشود.

داداش پور گفت: یارانه تغذیه دانشجویان به این صورت است که مبلغی را دانشگاه‌ها و سازمان امور دانشجویان به رستوران‌های مکمل پرداخت می‌کنند و باقی مانده آن از خود دانشجویان دریافت می‌شود که حتی ممکن است بعضی غذا‌ها برای دانشجویان رایگان باشند.

به گفته معاون وزیر علوم هدف این است که با حداقل افزایش قیمت، تنوع و کیفیت غذایی دانشجویان افزایش پیدا کند. البته که دانشجویان برای غذایی با کیفیت بهتر و متنوع ممکن است مبلغی بیشتر نسبت به قبل پرداخت کنند.

داداش پور گفت: برای رسیدن به شرایط ایده آل به زمان نیاز داریم؛ چرا که همین الان بعضی رستوران‌های بخش خصوصی به دلیل شرایط پیش آمده دانشگاه‌ها را ترک کرده اند. امیدواریم با برگشت این رستوران‌ها و ادامه حضور دانشجو‌ها در دانشگاه، شاهد بهتر شدن کیفیت غذا، تنوع بیشتر و رضایتمندی حداکثری باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا