امامت به کل جوامع بشری تعلق دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بیان کرد: امامت نه موضوع صرفاً اسلامی و شیعی، که مساله همگانی بوده و به کل جوامع بشری تعلق دارد.

به گزارش ارک خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در همایش دبیران اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان، با اشاره به این‌که غدیر یک مسئله اعتقادی است، بر لزوم برگزاری هر چه باشکوه‌تر این عید تاکید کرد و گفت: بزرگداشت باشکوه غدیر، به معنی زنده نگه داشتن اسلام است.
وی گفت: باید توجه داشت که امامت یعنی فرد یا گروهی بر جامعه‌ای حکمرانی می‌کند و جهت حرکت آن‌ها را در امور دنیوی، اخروی و معنوی مشخص می‌کند.
وی با تاکید بر این‌که ماه محرم جدا از غدیر نیست، یادآور شد: غدیر را باید با محرم زنده نگه داشت، زیرا یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن حادثه کربلا، فراموشی غدیر بود، بنابراین لازم است غدیر همیشه در جامعه زنده نگه داشته شود تا جلوی به وجود آمدن کربلاها گرفته شود.
آل هاشم با تاکید بر این‌که در برگزاری جشن‌های غدیر، فضای مجازی فرصت بسیار مغتنمی است که می‌توان با استفاده از آن، آموزه‌های غدیر را تبیین و تشریح کرد، گفت: در این زمینه هیات‌های عزاداری توجه کنند تا روز مباهله به هیچ وجه عزاداری محرم برگزار نشود و همه عزاداری‌ها و مراسم استقبال از محرم باید بعد از عید غدیر باشد.
وی ادامه داد: غدیر واقعی امروز، در انقلاب اسلامی است چرا که انقلاب برای زنده کردن دین تشکیل شده است.
وی با اشاره به این‌که واقعه غدیر نقش بسیار سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشت، یادآور شد: این واقعه مهم‌ترین ماموریت دوران رسالت پیامبر اکرم(ص) بود که حضرت به جا آوردند و ماموریتی که انجام شد، به منزله پیام رسالت بود.
وی، غدیر را چشمه‌ای تعریف کرد که تا پایان هستی جوشان خواهد بود، اظهار داشت: واقعه غدیر نه تاریخ، نه جغرافیا و نه روایت، بلکه ولایت است.
امام جمعه تبریز گفت: امامت یعنی پیشوائی جامعه در امر دین و دنیا که یکی از مسائل اصلی در طول تاریخ طولانی بشر بوده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا