افزایش شهرهای قرمز کرونایی در آذربایجان شرقی/ سرعت واکسیناسیون در استان پایین است

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز آخرین وضعیت کرونا در سطح استان را منتشر کرد.

به گزارش ارک خبر،به نقل از معاونت بهداشت دانشگاه آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح استان به شرح زیر است : تاکنون سه میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۱۷ نفر دوز اول، سه میلیون و ۸ هزار و ۹۳۵ نفر دوز دوم،  یک میلیون و ۶۲۵ هزار و ۶۳۰ نفر دوز سوم و ۶۴ هزار و ۷۱۹  نفر دوز چهارم را دریافت کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در استان به۷ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۵۰۱ عدد رسیده است.

در شبانه روز گذشته۲ هزار و ۶۳۵  دوز واکسن در استان تزریق شده است. از دیروز تا به امروز ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی از میان ۲۰۶ تست انجام شده ۹۱ مورد مثبت شناسایی شدند و تعداد کل موارد مثبت به ۲۶۲ هزار و ۱۴۷ نفر رسید و متاسفانه طی شبانه روز گذشته ۱ مورد فوتی نیز گزارش شده است.

طبق گزارش معاونت بهداشت، هم اکنون ۴۱۷ مورد بستری کل و ۱۳۰ مورد بستری جدید انجام شده و ۷۶ نفر نیز در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

همچنین اکیپ های سیار تزریق واکسن کرونا در روز های عاشورا و تاسوعای حسینی نیز در قالب ۶ اکیپ در محلهای بازار منظریه، بلوار ائل گلی، بلوار دکتر حسابی،میدان نصف راه، خیابان دارایی، مارالان ، بازار تبریز و مصلی حضرت امام خمینی(ره) نیز مستقر بوده و مجموعا ۴۴۵ دوز در این دو روز تزریق شده است.

بر اساس این گزارش، شهرستان‌های آذرشهر، سراب، شبستر، کلیبر، ملکان و هریس در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند و اکنون سه شهرستان اهر، بناب و مراغه هم در وضعیت نارنجی هستند.

شهرستان‌های تبریز، اسکو، بستان آباد، جلفا، چاراویماق، خداآفرین، عجب‌شیر، مرند، میانه، هشترود، هوراند و ورزقان نیز زرد هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا